Назад /

Саджанці винограду

Виноград – вибір саджанців

Виноград можна і потрібно вирощувати на всій території України повсюдно, це цілком реально. Ми пропонуємо купити саджанці винограду поштою, які будуть рости навіть в регіонах з холодними зимами і радувати своїм урожаєм.

Виноград – сорт, вибір місця і грунту

Для холодної кліматичної зони рекомендується вибирати в розплідниках для посадки саджанці винограду, які здатні витримати морози, бажано не укривние сорти. А місце на потребу мати захист від північних і західних холодних вітрів. Це може бути південний або південно-східний фасад будинку, південна сторона суцільного паркану. На місці посадки не повинно бути ніякого затінення, грунт повинен добре прогріватися сонцем. На місце висадки не повинна стікати дощова вода, сніг з цього місця не повинен здуватися вітром. У грунті і на поверхні також не допускається застій води, дощовою або талою. Рівень грунтових вод повинен бути низьким.
Грунт для цієї культури підходить легка, але бідна. Її можна скласти з глини, піску, щебеню, гальки, деревної золи. Помилка багатьох садівників при вирощуванні винограду в досить холодному для нього кліматі – це вибір багатою поживними речовинами, але холодної і часто перезволожений грунту. Вода в грунті перекриває доступ кисню до коренів і просто витісняє його з грунту.
Щоб такого не відбувалося, виноград потрібно висаджувати на високі, до 80см гряди, поверхні яких виконуються з ухилом до 30 градусів. Обов'язково між грядами повинна проходити досить глибока борозна, в яку буде стікати зайва вода. Схему можна подивитися на фото. Це сприяє швидкому розвитку і накопичення багатої мікрофлори в грунті, необхідної винограду.

Вибір саджанця і посадка

Щоб купити виноград правильно, у обраного в каталозі сорту повинен бути термін дозрівання не більше 120 днів, наприклад сорт Херсонський. Саджанець повинен бути вирощений в контейнері, що має об'єм не більше 3 л. У посадкову яму не можна вносити:

  • гній;
  • перегній;
  • компост;
  • інші добрива.

Саджанець в контейнері повинен звикнути до нових умов. Для цього його потрібно залишити, не виймаючи з контейнера, у місця посадки. Там він повинен знаходитися до тих пір, поки через дірочки в дні контейнера не почнуть проростати коріння. Ось тоді і потрібно пересаджувати саджанець з контейнера в грунт. І, звичайно, якщо посадка проводиться навесні, то потрібно дочекатися часу, коли мине загроза нічних заморозків.
Кращий варіант посадки – біля південної стіни будівлі. Яма повинна знаходитися, як можна, ближче до стіни, особливо, якщо це стіна опалювального будинку. Якщо навколо будинку виконана вимощення, то в ній потрібно зробити отвір, рівне діаметру земляного кома саджанця. Саджанець потрібно садити досить глибоко, від рівня верхньої частини коренів до рівня поверхні повинно бути від 25 до 30см. Навколо стовбура саджанця потрібно від грунту на глибину 15см залишити ямку. Вона потрібна для поливу і для того, щоб на цій частині ствола не росли корені.

Догляд за саджанцем – докладний опис

В перший рік саджанець поливається раз в тиждень. Якщо дощів немає, то поливати потрібно через день. У наступні роки винограду полив не потрібно.
Виноград закладає нирки для наступного сезону вже у червні. В кінці літа пагони саджанця дозрівають майже на 80%. Дуже бажано, щоб температура грунту була не меншою 19-20 градусів Цельсія.
Вперше роки винограду підгодівлі не потрібні. Підгодовувати виноград потрібно, починаючи з п'ятирічного віку. Перша підгодівля вноситься з появою перших листя на кущі. В якості добрива використовується гній, який потрібно розкласти, поверх грунту не перекопуючи. Кількість гною залежить від розміру торішнього врожаю. Якщо зібрали 2 кг винограду з куща, то вноситься 2 кг гною, якщо 5 кг - то 5 кг гною.
Під час зимівлі потрібно виключити промерзання ґрунту. Для цього можна вкрити грунт гряди під виноградом звичайним картоном від будь-якої тари, це хороший варіант. Ще, можна густо засіяти землю гряди в серпні сидератами.
15 жовтня лунки біля винограду потрібно засипати землею або тирсою.
У першому сезоні догляд складається з наступних операцій:

  • 15 травня виноград підв'язують до шпалери.
  • 20 липня на всіх пасинках потрібно залишити тільки один лист, все інше видаляється, можна прищеплювати виноград.
  • Після 15 серпня проводиться карбування пагонів. Вона полягає у видаленні кожного втечі до середини його зеленої частини. Робиться форма винограду на наступний рік.
  • З 10 по 20 вересня в саду проводиться обприскування листя і пагонів сірчанокислим калієм (25г на 10л води).
  • У середині жовтня, коли опаде все листя, головний і самий сильний пагін коротшає після 12 нирки, другий за силою – до 5 нирки. Пагони притискаються до землі.

Догляд в другий сезон відрізняється деякими моментами. На головному пагоні потрібно залишити тільки два найсильніших паростка, на яких найбільше квітконосів. Решта виламуються. На другому за силою втечу залишають три паростка. Цю операцію потрібно зробити, починаючи з 15 травня.

Не варто боятися підмерзання винограду. Якщо коріння будуть збережені, то він легко відновлює масу. Ціна на саджанці винограду оптом залежить від сорту рослини і віку. У нашому інтернет-магазині можна замовити і придбати саджанці оптом, з доставкою поштою. Продаж винограду кращих сортів можлива і іншими способами доставки, в тому числі в Одесу, в Харків, Київ, Запоріжжя, Мелітополь, Полтаву та інші міста і області. В цілому, культура дуже цінна і нескладна в догляді, яка прекрасно плодоносить і в холодному кліматі.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку