Назад /

Саджанці ожини

Ожина – основні сорти і догляд

Ожина – багаторічний чагарник з великими кисло-солодкими ягодами темно-бурого кольору. Щоб виростити ці ароматні плоди в саду треба купити саджанці ожини.

Сорти поділяються за терміном дозрівання:

Ранні сорти, популярні в розплідниках:

  • « Карака Блек ». Можна купити ожину родом з Нової Зеландії зі значними до 11 гр. плодами. Високий урожай рослини, смак якого приємний десертний порадує вже в кінці червня. Завдяки відмінній лежкости, плоди підходять для зберігання, транспортування. Чагарник складається з довгих повзучих Безколючкова пагонів, які потребують обов'язковому зміцненні шпалерами. Він практично не схильний до хвороб, добре витримує морози, любить органічні підгодівлі.
  • « Лох Тей ». Ожина якісної шотландської селекції, блискуча невеликого розміру приблизно 4,5-5,0 м, має солодкий смак і щільність. Урожай зріє поступово, починаючи із закінчення липня і протягом усього серпня. Кущ прямостоячий, Безколючкова, сприйнятливий до захворювання – помаранчевої іржі. У компанію потрібен запильник.

Середньостиглі сорти:

  • « Чачанска Бестрна ». Витягнуто-циліндрична ожина сербської селекції фіолетово-чорного кольору зі значною вагою до 15 гр. Стиглі ароматні ягоди з легкістю прибираються з кучного куща завішані плодами. Плоди не бояться подальшого транспортування. Мінусові температури і хвороби їй не страшні.
  • « Лох Несс ». Ціна на саджанці ожини шотландської селекції вас приємно здивує. Вага ягід невеликий, всього близько 5.0 м Сорт популярний в Європі завдяки високій врожайності, терміну зберігання та морозостійкості. Дозрівання триває приблизно 2 місяці з серпня до кінця вересня. Ягоди щільні, приємного смаку з блиском. Сорт схильний до сірої гнилі та пероноспорозом, таке відбувається при надмірній кількості вологи в липні. Можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті.
  • « Техас ». Ожина цього сорту велика з великою кістянкою, відрізняється своєрідним чудовим кисло-солодким малиновим смаком і кольором. Висока врожайність добре показує себе на багатих ґрунтах, тоді з одного куща отримують від 6 кг ягід до 12 кг. Головний недолік сорту в недостатній стійкості до морозів, але це вирішується хорошим укриттям пагонів восени. Популярний для вирощування на дачах, куди можна замовити, прямо на місце, саджанці ожини поштою.
  • « Агавам ». Сорт родом з Америки, врожайність невеликих ягід (до 3 м) з куща вкрай висока до 11 кг. Ожина за смаком істотно солодше малини з їстівним м'яким плодоложем, дозріває протягом одного місяця з кінця літа до середини срібні. Пагони часто піддаються впливу низьких температур, тому їх потрібно зв'язати перед заморозками все разом і вкрити паперовим покриттям і поліетиленом.

 

Пізньостиглі сорти:

  • « Изобильная ». Типовий, поширений сорт, зовсім невимогливий до виду грунту і дозволяє садити кущі більш щільна. Сорт виведений російськими селекціонерами – найвища зимостійкість. Можна отримати до 3 кг ягід з куща, навіть не пересаджуючи кущ з місця на місце протягом тривалого часу. Плодоносити після посадки починає тільки на третій рік. Можна замовити саджанці ожини поштою такого невибагливого сорти.
  • « Черноплодная ». Сорт невідомої селекції є потужний кущ висотою до 1,5 м почав своє поширення з садів в Латвії. Чи не відрізняється високою морозостійкістю, при -30 ° С пагони підмерзають. З кінця літа до початку осені плодоносить в невеликій кількості, близько 2 кг з куща. Ожина з великої кістянкою за розміром середня, форма округла, колір блискучо-чорний. Ягоди зі світлим соком соковиті з характерною приємним запахом йдуть як в консервацію, так і вживаються в свіжому вигляді.

Саджанці можна придбати в нашому інтернет-магазині з доставкою по Україні поштою і іншими способами, як оптом, так і в роздріб.

При правильному і хорошому догляді можна розбити на своїй ділянці відмінний ягідник з безліччю хороших сортів.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Ви успішно підписалися!

Код на знижку