Назад /

Саджанці полуниці

КЛУБНИКА – вирощування і розмноження

В нашій країні полуницею звично називають велику садову суницю. У деяких районах за нею історично закріплювалося назву « вікторія » по імені одного з перших сортів, що вперше з'явилися на Україні. Мабуть, ця ягода – сама трудомістка з усіх вирощуваних в саду, і багато хто воліє не розводити її. Полуницю купити можна в нашому інтернет-магазині з доставкою по всій території України.

Однак завжди знаходяться ті, хто готовий витратити сили і час на те, щоб отримати урожай цієї смачної і вельми корисною ягоди. Як правило, на ділянці вирощують:

  • ремонтантну полуницю, що тішить урожаєм до осені;
  • ягоду, плодоносить один раз в сезон.

Правила вирощування

При всій різноманітності сортів існують загальні принципи вирощування цієї ягоди в розплідниках. Посадку проводять восени або ранньою весною. Полуниця любить легкі родючі грунти, що мають нейтральну реакцію. Відстань між кущами витримують не менше 30 см, між рядами – 70 см. У травні – червні грядки поливають приблизно три рази в місяць методом дощування, після появи квіток переходять на крапельний полив. Підживлення проводять комплексними добривами три рази за сезон (навесні, перед цвітінням і восени). Після плодоношення обрізають зів'ялі і пошкоджені листя, залишаючи молоді зелені пагони (в деяких випадках зрізують відразу весь кущ).

Розмноження та догляд

Розмноження насінням – клопіткий і трудомісткий процес, тому полуницю, як правило, розводять розетками, розташованими на « вусах ». Для цього вибирається урожайний кущ, з якого в наступному році видаляються квітконоси, але зберігається обмежене число пагонів. Від одного « вуса » беруть не більше двох – трьох розеток, інші видаляють. Після вкорінення розсаду полуниці переносять на постійне місце.

Розсада полуниці - зберігання

Для того щоб поповнити сортовий фонд, потрібно його періодично оновлювати. Нерідко восени у продажу з'являються потрібні екземпляри. Купувати саджанці полуниці поштою можна в нашому інтернет-магазині. Купити полуницю можна з доставкою поштою на всій території України, оптом і в роздріб.

Особливу важливість має збереження розсади до весни. У цьому випадку на допомогу приходить технологія Фріго. Термін « frigo » перекладається з мов романської групи як « холодильник ». По суті, це спосіб зберігання рослин на холоді.

Якщо вам вдалося купити саджанці полуниці восени за привабливою ціною, ви зможете успішно зберегти їх до весни:

  • в холодильній камері;
  • в погребі;
  • в теплиці – хороший спосіб.

Зберігання в холодильнику – найдоступніший метод для міських жителів, які не мають льохів. Найпростіше придбані саджанці помістити в овочеве відділення камеру в оригінальній упаковці, регулярно перевіряючи їх вологість.

Зберігати розсаду в погребі чи підвалі можна тільки за умови, що існує можливість підтримки в приміщенні необхідної вологості і температури. Для цього найкраще використовувати дерев'яні ящики, дно яких вистелена зволоженим мохом. Підготовлені саджанці укладають на мох, ящики нещільно закривають кришкою. Протягом всього періоду зберігання потрібно підтримувати оптимальні значення температури +6 ... + 2 ° С, вологості – близько 90%.

Зберігання в теплиці – єдино можливий метод зберегти розсаду, яка пішла в зростання. Для цього потрібно підготувати посадковий контейнер, наповнити його пухким грунтом і посадити в нього кущик, ретельно розправивши корінці і помірно полив водою. Кореневу систему купленого молодого рослини слід попередньо обрізати до 6 – 8 см. Контейнери з саджанцями ставляться на землю і залишаються в закритій теплиці до весни.

При дотриманні цих правил вам вдасться розмножити нові придбані сорти і збагатити свій сад корисною і ароматною ягодою.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку