Назад /

Саджанці журавлини

Журавлина - вирощування і опис

На відміну від полуниці, журавлина не має широкого поширення у садівників-любителів. Прийнято вважати, що це дикоросів, поширений в важкодоступних місцях. Однак в останні роки з'явилися публікації про властивості і способи вирощування цього ягідника на садових ділянках.

Два види журавлини

Культивують два види журавлини: болотну і Крупноплодную. Перша виростає на болотах на всій території України, батьківщина другий – США, виведена в розплідниках. Обидва види мають кореневу систему, що йде вглиб не більше ніж на 15 см, дрібні шкірясті листя, рожеві квітки, вертикальні пагони довжиною приблизно 20 см, на яких ростуть ягоди. Відрізняються чагарники розмірами горизонтальних гілок – у американської журавлини вони досягають 2 м, у місцевій – не більше півметра.

Маса крупноплідної ягоди становить 2 – 3 грами – майже вдвічі більше, ніж у мелкоплодной, однак, рентабельність її вирощування в наших широтах сумнівна. Стабільний урожай можуть дати тільки скоростиглі сорти американської журавлини. Для сталого врожаю корисно орієнтуватися на місцеві сорти.

Причому ціна на саджанці журавлини не висока, їх можна купити в інтернет-магазині на Україні, з доставкою, оптом і в роздріб.

Особливості вирощування

При розведенні журавлини потрібно прагнути забезпечити їй умови, близькі до природних:

  • висока кислотність грунту;
  • достатнє зволоження і освітлення;
  • легка структура грунту.

Кущі садять навесні на заздалегідь підготовлене з осені місце: замість знятого дернового шару насипається торф (можлива заміна на суміш з тирси, хвої, піску і перегною), калійні добрива і проводиться полив підкисленою водою, що містить 100 мл 9% яблучного або столового оцту на відро води.

При посадці в яму укладають дренажний шар з щебеню близько 15 см, потім насипають грунт і розміщують саджанець. На завершення, його засипають землею, поливають і мульчують шаром піску близько 5 см.

Журавлина потребує частого зволоження – перші півмісяця необхідний щоденний полив, потім – тільки в посушливі періоди. Однак при перезволоженні може статися загнивання коренів, тому в дощове літо потрібно проводити відведення надлишкової води.

Підживлення молодих кущиків виробляються чотири рази за літо. Журавлина добре відгукується на суміш азотних, фосфорних і калійних добрив з додаванням борної кислоти. Після досягнення трирічного віку слід поливати підкисленою водою.

Розмноження

Журавлину розмножують насінням або живцюванням. Перший спосіб досить трудомісткий і тривалий – насіння, засипані сумішшю з піску і грунту, на початку зими поміщають в холодильник не менше ніж на три місяці. Навесні їх очищають від землі і садять в тимчасовий контейнер зі спеціальною живильним грунтом. Через три тижні, після появи входів, їх гартують, а потім, ще через півмісяця (приблизно в середині травня), висаджують на постійне місце. Чекати урожай доведеться не менше п'яти років.

Виростити журавлину можна з будь-яких насіння – в принципі, навіть з заморожених ягід, але набагато краще купити журавлину в магазині для садівників, а також інші товари.

Набагато швидше і надійніше можна отримати урожай, якщо купити саджанці журавлини. Вони продаються в декількох варіантах:

  • дво- або трирічні;
  • півторарічні;
  • семи- дев'ятимісячні в касетах.

Ціни на саджанці журавлини коливаються від 30 до 80 гривень. Купивши кілька рослин, в подальшому можна розмножити їх за допомогою живцювання. Для цього навесні, в період розпускання бруньок, потрібно нарізати живці довжиною 10 см, загорнути у вологу тканину і помістити в холодильник приблизно на шість тижнів, а потім посадити в лунки з підготовленою землею, прикривши нетканим матеріалом.

В тому випадку, якщо у Вашій місцевості немає відповідного посадкового матеріалу, завжди існує можливість придбати саджанці журавлини поштою.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Ви успішно підписалися!

Код на знижку