Назад /

Саджанці лохини (чорниці)

Саджанці лохини

Хочете отримувати до 5-8 кг солодких і корисних ягід з куща? Тоді посадіть у себе на дачі лохину або чорницю. Якщо правильно обладнати ягідник, то він зможе приносити великий урожай кілька років поспіль, і у вас на столі завжди будуть свіжі і смачні ягоди! У статті розповімо прості прийоми агротехніки цих рослин, а також догляду за ними.

Садова лохина: що це, які сорти бувають, як вирощувати

Лохина садова належить до сімейства Вересові. Це листопадний чагарник високорослий висотою до 2 м. Цікаво, що на коренях лохини мешкають колонії мікроскопічних грибів, які і підгодовують рослина живильними речовинами з грунту.

Кущі лохини в міру зростання перетворюються в потужні зарості, якщо їх іноді не проріджувати. Товщина гілок може досягати 3 см в діаметрі. Гладкі, темно-зелене листя у формі еліпса виростають до 8 см в довжину.

Зацвітає рослина вже в середині травня, якщо весна тепла. Суцвіття гроновидні, з дрібними квітками. Ягоди лохини великі, до 2,5 см, сині або фіолетові з сизим нальотом.

Щоб виростити здоровий ягідник у себе на ділянці, краще купити саджанці лохини в розпліднику, вибравши сорт і переконавшись, що рослини не мають вад.

Популярні сорти

Всі сорти цієї ягоди можна розділити на:

  • Ранньостиглі, вони принесуть урожай вже на початку липня, якщо весна була тепла.
  • Середньостиглі — поласувати голубикой можна буде в кінці липня.
  • Пізнього дозрівання — ягоди будуть готові до вживання в кінці серпня, або на початку вересня.

« Блюкроп » — сорт лохини з США, з великими темно-блакитними ягодами, які відмінно зберігаються в прохолодному місці не один тиждень. Відрізняється зимостійкістю і вкрай рідко уражається шкідниками.

« блюр » — один з найкращих сортів, якщо вам потрібний великий урожай. При правильній агротехніці цей сорт росте швидко і рясно плодоносить не один рік. Добре витримує морози до -300С. Восени листя на кущах стає майже багряного кольору — це відмінна прикраса для будь-якого саду.

« Герберт » — кущі цієї лохини вище 2 м, а ягоди мають дуже ніжний смак. Дорослий кущ може давати до 7 — 8 кг ягід за сезон.

« Блюголд » — один з найбільш ранньостиглих сортів. Рослина вимагає постійної обрізки, так як має схильність розростатися. Ягоди дозрівають вже в липні і їх потрібно збирати швидко, так як, падаючи, вони розтріскуються і втрачають товарний вигляд.

« Елізабет » — американський сорт, дозріває до серпня і дає середня кількість ягід з куща. Діаметр плодів 1,7 см, зате вони дуже солодкі і відмінно підходять для варення.

Як виростити лохину

Найпростіше придбати саджанці лохини. Вони швидше приймаються, ніж дорослі кущі і згодом дадуть більш високі врожаї. При посадці лохини потрібно враховувати, що ця ягода запилюється перехресним шляхом, тому, чим більше буде сортів на ділянці, тим краще.

Садити кущі потрібно в підготовлену і добре прорихленную землю. Під кожен кущ потрібно внести мінеральне добриво — краще азотовмісна. У період цвітіння і формування зав'язей можна удобрити сульфатом амонію і суперфосфатом. Обов'язково, один раз влітку підгодувати сульфатом цинку.

Перші 4 роки роблять тільки санітарну обрізку гілок. Зазвичай восени видаляють самі кволі або підсохлі гілочки. А з 4 роки можна формувати кущ, щоб він не сильно розростався і зберігав форму. Для цього залишають до 5 найсильніших гілок. При цьому потрібно проріджувати кущ, якщо він сильно заріс і всередині формується мало зав'язей.

Чорниця: кілька правил догляду

Саджанці легко приживаються на самих сонячних пагорбах, захищених від сильних північних вітрів. Кущ за кілька років виростає до 1,7 м заввишки. Ягоди чорниці блакитні, з восковим нальотом, досягають 1,5 см в діаметрі.

Врахуйте, що чорниця любить вологий грунт, кислу і багату перегноєм. Тому ця рослина доведеться часто поливати, якщо ділянка розташована не в низині.

Щоб купити здорові саджанці чорниці, звертайте увагу на кореневу систему і стан пагонів — на них не повинно бути гнилі, або підозрілих плям.

Агротехніка чорниці проста: в перший рік посадки удобрювати рослина не буде потрібно. Підживлення вносять на другий рік: 3 рази в сезон потрібно удобрити сульфатом калію або амонію. Обрізку проводять навесні та восени, видаляючи старі і засохлі гілки.

Купити саджанці чорниці легко, за недорогою ціною. Досить зробити замовлення в інтернет-магазині з доставкою поштою в Київ і по всій території України.

Створити ягідник на своїй ділянці нескладно. Потрібно тільки вчасно вносити добрива, поливати і обрізати рослини, і вони віддячать високим урожаєм смачних і корисних за своїми властивостями ягід!

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку