Назад

Колоновидні дерева

Колоновидні дерева: різновиди та історія виведення

На піку популярності останніх 20 років перебувають колоноподібні дерева. Розглядаючи колоноподібні фруктові дерева, варто звернути увагу на те, що це рослини, які мають прямий стовбур, на якому розміщуються короткі і часті бічні гілки. Це їхня особливість. Незважаючи на те, що подібна крона візуально виглядає штучною, насправді це справжній витвір мистецтва, створений природою. Купувати саджанці колонних дерев необхідно в спеціалізованих магазинах для того, щоб отримати справжню гарантію на сортність рослин.

Колоновидні дерева: історія появи

Перший раз про те, що собою представляють колоноподібні дерева, стало відомо ще в 1964 році. Все почалося з того, що один з мешканців Британської Колумбії, що знаходиться в канадській провінції, на власній ділянці займався процесом вирощування яблуні під найменуванням Макінтош. Одного разу, в процесі обходу власного саду він помітив, що на яблуні перебувала зростаюча в строго вертикальному напрямку гілка, яка була досить густо обсипана плодами. При цьому на ній не було звичних пагонів, що ростуть в горизонтальному напрямку. Таке явище дуже вразило канадця, він вирішив подібною знахідкою і інформацією поділитися з селекціонерами.

Після того, як були проведені численні дослідження і різні випробування, на території Канади вперше було виведено сорт колоновидною яблуні Важак. Буквально через кілька років вирощуванням таких дерев почали займатися на території Європи. А ось на Україні про такі рослини стало відомо зовсім недавно. Нині можна купити саджанці колонних дерев поштою або будь-яким іншим способом, що не переживаючи про те, що в процесі транспортування вони будуть пошкоджені.

Колоновидні дерева: види і сорти і догляд

Незважаючи на те, що історія колонних дерев почалася з яблуні, зараз, якщо ви вирішили купити колоноподібні дерева, можна знайти досить велику кількість інших рослин. Серед них є:

  • яблуні;
  • груші;
  • абрикоси;
  • сливи;
  • нектарин;
  • персик;
  • черешня.

Серед колонних яблунь найбільш затребуваними сортами є Валюта, Арбат і Президент. Валюта є найбільш популярний сорт, який найчастіше можна зустріти в садах. Арбат належить до категорії карликових рослин з плодами яскраво-вишневого кольору. А ось сорт яблука Президент є напівкарликовий деревом з висотою не більше трьох метрів і досить великими плодами, збір яких відбувається тільки на початку вересня.

Не менш затребуваними фруктовими колонних дерев є груша таких сортів, як Карликова декору, Сапфір і Ніжність. Серед цих видів середньорослі видом є сорт Ніжність з досить великими плодами і яскраво вираженою кислинкою. Збір урожаю починається в кінці серпня.

Також серед подібних колонних рослин варто звернути увагу на сливу. Вона також представлена ​​безліччю сортів, серед яких найбільш затребуваними в садівничої середовищі будуть такі види, Виведення в розплідниках, як Медова, Імперіал і Блю. Серед високорослих сортів виділяють Медову сливу, яка дозріває вже в середині літа.

В тому випадку, якщо на власному садовій ділянці у вас є бажання посадити колонних дерев, в першу чергу варто звернути увагу на те, що ціна на саджанці колонних дерев буде істотно відрізнятися. В першу чергу це буде пов'язано безпосередньо з видом того рослини, що придбавається для висадки на власній земельній ділянці. Купити колоноподібні дерева можна в каталозі інтернет-магазину з доставкою на всій території України, в тому числі в Дніпропетровськ, Одесу, Запоріжжя, Харків.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку