Назад /

Саджанці колоновидного абрикоса

Колоноподібний абрикос — фруктове дерево компактних розмірів із високою врожайністю. Невеликий розмір деревця та колоноподібна форма дозволяють вирощувати саджанці на невеликій ділянці, а також на терасах та балконах.

В онлайн-магазині PLOD.UA можна купити опт і в роздріб саджанці колоноподібного абрикосу. Ми пропонуємо тільки якісний продукт, конкурентні ціни та можливість доставки поштою територією України.

Що таке колоноподібний абрикос виглядає деревом

Колоноподібний абрикос - стовпчасте плодове дерево, яке вирощують у формі колони або стовпа, без довгих бічних гілок. Стовпчасті фруктові дерева виростають до 1,5-2 м, що обумовлено або генетичною особливістю, або культивуванням на карликових підщепах.

У колоноподібних плодових дерев немає крони, плоди ростуть безпосередньо на стовбурі, що зручно. Крім цього такі рослини виглядають оригінально та естетично. Переваги колоноподібних дерев:

 • можливість виростити абрикоси на невеликих ділянках, а також у горщиках на балконах та терасах;
 • можливість висаджувати саджанці на меншій відстані один від одного, щоб створити природну перегородку у дворі або в саду різного розміру;
 • можливість вирощувати кілька сортів абрикосів на меншій площі з високою врожайністю.

Також колоноподібна форма невеликих дерев забезпечує зручний доступ з усіх боків, тому догляд та збирання плодів максимально простий. Купити саджанці колоноподібного абрикосу оптом та в роздріб з доставкою поштою можна у нас. Але перед цим бажано дізнатися про посадку та догляд за рослинами.

Як посадити саджанці

Для розвитку колоноподібного саджанця абрикоса потрібне сонячне місце з добре дренованим ґрунтом. Зверніть увагу на відсутність протягів і високого залягання ґрунтових вод, а також неприпустимо застоювання води біля дерева. Щоб підвищити врожайність дерев, бажано посадити на ділянці кілька сортів. Перехресне запилення дає хороший результат навіть для сортів, що самозапиляються. Посадка саджанців колоноподібного абрикосу у відкритий ґрунт:

 • Для висадки саджанців необхідно підготувати ділянку з розрахунку оптимальної відстані між рослинами 60 см.
 • Якщо для висадки використовують сорти вирощені на карликових підщепах з меншою кореневою системою, необхідно підготувати опори, які будуть підтримувати деревця.
 • Місяць для весняної висадки (розмір 60х70 см) бажано підготувати восени. Дно необхідно дренувати за допомогою керамзиту або щебеню. Для підживлення ґрунту вносять деревну золу або добрива на мінеральній основі (сечовина, суперфосфат, калійна селітра). Для верхнього шару ґрунту перегній змішують із піском.
 • Колонові саджанці варто помістити в лунку вертикально і присипати землею з піднесенням кореневої шийки на 5 см від поверхні ділянки.
 • Землю навколо саджанця рясно полити та замульчувати.

Обрізання колоноподібних плодових дерев відрізняється від класичного. Для вільного зростання залишають лише центральну гілку, а бічні пагони обрізають до трьох бруньок. Абрикос необхідно обрізати одразу після збирання врожаю.

Вирощування колоноподібного абрикосу в горщику

Вирощування плодових дерев у контейнерах потребує додаткового догляду. Важливий регулярний полив, ґрунт має бути добре дренований, зайву воду в піддоні слід видаляти після поливу. Також необхідно регулярно вносити додаткові поживні речовини як компост або натуральні добрива.

Фруктові рослини в горщиках у міру зростання слід пересаджувати кожні 2-3 роки у контейнер більшого розміру, щоб забезпечити простір для коренів та додаткових поживних речовин. Мінімальна ширина горщика для колоноподібної плодової рослини - 30-45 см. За умови холодної зими, на зимівлю рослини в горщиках рекомендується перемістити в госп приміщення, з температурою повітря не вище +7°C.

Часті питання про колоноподібний абрикос

Перед посадкою колоноподібних саджанців, необхідно уточнити інформацію, яка стосується посадки та вирощування дерева. Це дозволить не тільки насолодитися рясним урожаєм, а й позбавити себе маси помилок. Відповіді на часті запитання:

 • Яким росте колоноподібний абрикос? Форма дерева прямостояча, стовпчаста. Висота може досягати 4 метрів, для окремих сортів необхідно обмежувати до 1,5–2 м і робити обрізку плодових бічних частин.
 • Коли буде врожай? Перший урожай можна збирати за 2 роки після висадки саджанців на постійне місце зростання.
 • Як виглядають плоди колоноподібного абрикосу? Розмір плодів 3,5-4,5 см, оранжево-червоні з криваво-червоним відтінком, довгасті, ароматні, стійкі до розтріскування.
 • Де купити саджанці? Колоноподібні фруктові дерева рекомендується купувати тільки в спеціалізованих магазинах, щоб уникнути несумлінних продавців, які пропонують купити плодові рослини, що нормально ростуть, під виглядом стовпчастих.

У нашому онлайн-шопі можна купити оригінальні сортові рослини з доставкою поштою по території України. Впевнені, вас приємно здивує ціна на товар та висока якість саджанців. Купити саджанці колоноподібного абрикосу у нас можна як оптом, так і в роздріб.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку