Назад /

Саджанці малинового дерева

Малинове дерево

Хто не знає про користь малини? Її вирощують майже в кожному саду, люблять за смачні ягоди і простоту догляду. Одна біда – збір малини. Це довга і нудна процедура. Але сучасні селекціонери вивели такі сорти, з якими робота зі збирання врожаю буде приносити задоволення. Малинове дерево – ось що потрібно для цього.

Короткий опис

Відразу потрібно попередити – купити малинове дерево найкраще в нашому інтернет-магазині, ми гарантуємо якість. Якщо замовити в невідомому місці, спокуситися на ціну, то можна отримати зовсім не те, що очікується і розчаруватися в цьому виді малини. А це буде зовсім неправильно, адже має вона дуже хорошими характеристиками. Тим більше що ціна на саджанці малинового дерева не вище, ніж у звичайних сортів. Що являє собою ця рослина?

Це не дерево в прямому сенсі цього слова, це високорослі малинові кущі з товстими, міцними пагонами. Ягоди великі, вага їх може досягати 15 г і з одного куща при гарному догляді збирають 8-9 кг малини.

Врожайність цієї малини досить висока, але міцні стебла можуть витримати велике навантаження і не зламатися, ні під вагою ягід, ні під сильними поривами вітру. Малинове дерево ще називають штамбової малиною через таких стебел, які в товщину можуть досягати 1,5-2 см в залежності від сорту, тобто насправді нагадують стовбур невеликого дерева.

Сорти штамбової малини

На сьогоднішній день добре зарекомендували себе в розплідниках такі сорти малинового дерева:

 • Таруса
 • Здоровань
 • Галактика
 • Богатир
 • Королівська влада
 • Казка

Розглянути цю красу можна на фото.

Як правильно обрізати і формувати

Існує певна техніка обрізки кущів малинового дерева. Якщо вдалося купити саджанці малинового дерева навесні, необхідно простежити, щоб їх висота була не менше 50-60 см. Відразу після посадки у куща прищипують верхівку. Довгі бічні пагони необхідно вкоротити на кілька сантиметрів. Потім цей кущ залишають розвиватися все літо.

Восени потрібно зрізати отплодоносившие пагони. Наступної весни вирізати все замерзлі і сухі гілки, і якщо намітився сильний центральний втечу, то його знову прищипують, що залишилися бічні стебла отримують через це більше харчування і починають посилено розвиватися. До осені рослина вже схоже на невелике деревце висотою близько 2 м зі звисаючими бічними пагонами, посипаними ягодами.

В подальшому догляд за штамбової малиною буде зводитися до обрізку непотрібних (отплодоносивших, сухих) і укорочуванні бічних гілок, щоб формувати кущ малини з товстою ніжкою і букетом стебел зверху, на яких формується урожай.

Переваги перед іншими сортами

Сорти малинового дерева мають ряд переваг перед звичайними.

 • Досить невибагливі в догляді, не потребують опорі й підв'язки за рахунок міцного, товстого стебла.
 • Висока врожайність з одного куща.
 • Смачні щільні ягоди з густим ароматом.
 • Ремонтантні сорти дають можливість продовжити період збору ягід і отримувати врожай протягом майже всього літа.
 • Стійкість до знижених температур.
 • Відрізняються недорогий вартістю.
 • Чи не потребують перехресному запиленні.
 • Чи можуть рости в напівзатінених місцях або навіть в тіні.
 • Добре росте на грунтах, де грунтові води залягають на поверхні, терплять затоплення ділянки на короткі терміни.

Багато садівники вже оцінили малинове дерево і почали вирощувати його у себе в саду. Необхідно ще раз нагадати, що не варто ризикувати і купувати таку малину на ринку. Найкраще замовити саджанці малинового дерева поштою у нас в інтернет-магазині, щоб гарантовано отримати якісний матеріал.

Ціни на саджанці малинового дерева невеликі, замовити його можна з доставкою поштою по всій території України, а також інші товари.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку