Назад /

Саджанці китайського лимонника

Лимонник – вибір саджанців і догляд

Виходець з тайги Далекого Сходу, лимонник китайський, непогано почуває себе практично в будь-якому кліматі Європи. Володіє масою лікувальних властивостей, хоча володіє і різними протипоказаннями. Знаючи тонкощі догляду за культурою, проблем з вирощуванням вдасться уникнути.

Чому лимонник не цвіте

Частою проблемою при вирощуванні ліани є відсутність цвітіння і, як наслідок, ягід. Успіх культивування залежить від того, наскільки вийде створити умови зростання рослини наближені до природного середовища проживання.
До таких критеріїв належать:

  • Вибір саджанців;
  • Вибір місця посадки;
  • Спорудження опори.

Китайський лимонник - вибір саджанців

Щоб купити китайський лимонник, його гарні саджанці, потрібно уважно їх оглянути. &Nbsp; Для посадки найбільш підходять двох-трирічні саджанці лимонника. Їх висота на цей момент становить приблизно 10-15 см, а коріння вже добре розвинені. Перед висадкою коріння бажано обробити глиняного бовтанку, розведеної органічним добривом (1 л гною на відро води). При посадці слід кореневу шийку залишити на рівні землі. При заглиблені посадці ліани подпревать, що призводить до загибелі саджанця. У лимонника немає центрального кореневого стрижня, а коріння розгалужуються вшир, розташовуючись близько до поверхні. Тому кущ може відчувати нестачу вологи при пересиханні грунту навколо куща.

Землю навколо куща злегка ущільнюють, рясно зволожують і вкривають торфом або перегноєм. У зоні не менше 0,5 м навколо рослини не рекомендується перекопувати і розпушувати. Шар мульчі дозволяє зберегти в грунті вологу, а також служить добривом для саджанця. Приживаються молоді саджанці легко. Часто відсутність квіток на ліані пов'язано з особливостями будови рослини. Лимонник може бути як однодомних, так і дводомної культурою. Для надійного перезапилення квіток, необхідно мати мінімум три рослини в безпосередній близькості.

Вибір місця посадки

Після того, як вдалося купити саджанці китайського лимонника потрібно правильно підібрати місце для його посадки. Правильно вибране місце для лимонника – важливий етап процесу вирощування. Рослина любить розсіяне світло, так як пряме сонячне світло залишають опіки на листках. Оптимально для України розміщувати саджанці лимонника із західного боку різних будівель (альтанок, арок, шпалер, огорож). При посадці біля будинків слід витримати відстань від стіни 1-1,5 м, щоб вода з даху не залила рослина.

Де не слід розміщувати саджанці:

· Біля плодових дерев, так як ліана буде гальмувати їх зростання. У той же час потужна коренева система дерева викличе нестачу вологи для лимонника;

· Біля будівель, так як з дахів стікає велика кількість опадів. Лимонник китайський не переносить надлишку води, що виключає його посадку під водостоками і в місцях з неглибоким заляганням грунтових вод.

При поливі перевагу потрібно віддати крапельному способу, що дозволяє рівномірно доставити вологу до коренів. Негативно позначається на стані культури і недолік вологи. Особливо корисний вечірній полив по листю, знизу доверху, з шланга з розпилювачем.

Опора для лимонника

Ще однією важливою умовою сприятливого вирощування лимонника є установка опори. Опору треба відразу робити постійної, тому що звільнити тимчасову опору від ліани не вийде – стебла грунтовно обвивають дріт. Якщо опору не будеш будувати зовсім, ліани припиняють рости вгору і направляють свої сили на збільшенні поросли, цвітіння і плодоношення не відбувається.
Робота по влаштуванню опори складається з декількох етапів:

  • Заготівля стовпів довжиною в 3 метра. Для цих цілей підійдуть труби, дерев'яні бруски, оброблені антисептиком.
  • вкопування стовпів на глибину в 60-70 см, з відстанню 3 м між стовпами.
  • Натягування дроту через кожні 70 см.

Дотримання цих простих умов дозволяє домогтися цвітіння і отримання насіння лимонника китайського вже в 4-х річному віці. Ціна на саджанці китайського лимонника порівняно не велика. У нашому інтернет-магазині, в каталозі, можна придбати саджанці з доставкою поштою по території України. Крім лікарських властивостей лимонник володіє і декоративними якостями, застосовуючи які, можна прикрасити сад смарагдовою зеленню.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку