Назад /

Саджанці брусниці

Брусниця — низькорослий вічнозелений чагарник, із соковитими червоними ягодами, які в Україні використовують у кулінарії. Рослина морозостійка, тому успішно росте в умовах українського клімату.

В Україні кущі брусниці можна зустріти у дикій природі та серед садових рослин. Щоб зайнятися розведенням цієї корисної ягоди, можна купити саджанці Купити саджанці брусниці за оптовою ціною можна в інтернет-магазині PLOD.UA. Для вас

Що таке брусниця, як вона виглядає

Брусниця (Vaccinum vitas-idaea) - вічнозелена рослина сімейства вересових, близький родич журавлини та чорниці. В Україні можна зустріти європейський вид рослини, яка має більші ягоди, які дозрівають двічі за вегетаційний період.

Листя брусниці блискучі, розташовані на низькорослом вічнозеленому чагарнику 31-46 см у висоту та 46 см у поперечнику. Ягоди мають терпкий смак, схожий на журавлину, але при цьому більш солодкі. Ягоди можна використовувати для приготування джемів, соусів, сиропів, желе як добавки до йогурту або пластівців.

Як посадити саджанці

Для посадки саджанців брусниці необхідно вибрати сонячне місце з добре дренованим ґрунтом. Ділянка, на якій зростатимуть кущі може перебувати в півтіні або на сонці, при цьому пам'ятайте, що брусниця не переносить суху, надмірну спеку в умовах, подібних до посухи.

Грунт для посадки має бути дуже кислим — рівень pH в межах 4,2–5,2. Якщо в ґрунті є багато лугу, можна підвищити його кислотність і додати в місце посадки торф, сульфат алюмінію, органічні речовини (компост, соснові голки). При надто високому pH можна додати садову сірку відповідно до інструкцій на упаковці, починаючи з осені. Як садити брусниці саджанці:

  • Для підготовки грядки слід скопати ґрунт на глибину 15-30 см, видалити сміття та розрівняти.
  • Перед висадкою саджанців, в грунт можна додати різні органічні речовини (листову плісняву, компост, гній, що добре перепрів).
  • Рослини слід розміщувати на відстані 30-45 см між рослинами та 1,2-1,5 м між рядами. Через кілька років рослини утворюють низьку вічнозелену живопліт.
  • Місяць для висадки саджанця має бути мінімум у 2 рази більше кореневої грудки.
  • Рослину слід встановити в лунку таким чином, щоб коренева грудка була на одному рівні з навколишнім грунтом, після коріння треба засипати і щільно втисніть грунт у порожнину ями.

Після висадки саджанця в землю, її необхідно рясно полити, щоб вода закрила повітряні кишені навколо кореневої грудки. Грунт навколо саджанця потрібно покрити мульчою шаром 10-15 см, щоб зберегти вологу та запобігти росту бур'янів.

Як доглядати за кущами брусниці

Брусниця - самозапильна рослина, але перехресне запилення також можна використовувати. Кращі запилювачі - бджоли, тому біля ягідного чагарника можна посадити азалію або рододендрон, які також люблять кислий ґрунт і додатково залучатимуть бджіл. Для відлякування шкідників (попелиці, білокрилки), поруч із кущами можна поставити горщики з ароматними чорнобривцями.

Протягом вегетаційного періоду необхідно контролювати бур'яни на ділянці. Використовуйте культивацію або мульчування, щоб запобігти проростанню стороннього насіння.

Рослинам у період вегетації потрібен хороший полив (краплинний або струменевий, на рівень ґрунту), особливо в посушливі періоди. Якщо полив відбувається за допомогою верхніх розбризкувачів, його варто проводити вранці, це зведе до мінімуму проблеми із хворобами. Тільки посаджені кущі удобрювати не рекомендується. Провесною в грунт можна внести кислотні органічні добрива.

Часті питання

Перед посадкою саджанців брусниці, рекомендується уточнити інформацію щодо догляду за чагарником. Відповіді на часті запитання:

  • Особливості росту рослини. Нова поросль брусниці вкрита тонкими волосками, це нормально і не вимагає втручання.
  • Скільки потрібно сортів для запилення. Кущі брусниці самозапильні, тому для отримання плодів достатньо однієї рослини.
  • Коли проводити обрізання куща. Обрізання не проводять перші п'ять років після висадки, за винятком видалення мертвих гілок. Після шостого року необхідно обрізати все, крім 6-8 найсильніших пагонів. Обрізання проводять ранньою весною, щоб зберегти рослину енергійною.
  • Коли буде врожай. Брусниці потрібно мінімум чотири роки, щоб дозріти і принести стабільні плоди. Рослина цвіте навесні, друге цвітіння посідає літо. Можливі два врожаї: один наприкінці літа та другий на початку осені.
  • Яке сусідство допустиме. Брусницю можна висаджувати на одній грядці з чорницею, журавлиною, тому що їм для зростання потрібні однакові умови.
  • Де купити саджанці оптом та в роздріб. Покупку саджанців в Україні рекомендується здійснювати у спеціалізованих магазинах.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Ви успішно підписалися!

Код на знижку