Назад /

Саджанці жимолості

Жимолость – кращі сорти

Жимолость – красивий декоративний чагарник, корисні і смачні ягоди якого достигають дуже рано. Морози до -40 ° – -50 ° C не страшні більшості сортів.

Однак існують і декоративні види з неїстівними яскравими ягодами різних кольорів. Різниця цих рослин полягає в кольорі ягід, у їстівних сортів вони чорно-сині витягнутої форми з білястим нальотом, вагою до 2 гр.

Жимолость своє цвітіння і плодоношення починає досить рано, ягоди вже можна збирати в кінці червня /початок липня. Прибирати їх слід відразу, як дозріють, навіть можна трохи недозрілими, так як вони швидко обпадають. Жимолость не зберігається довго, а також не піддається транспортуванні. Після збору врожаю потрібно якомога швидше переробити їх: засушити, заморозити, або ж з'їсти просто свіжими. Або зайнятися приготуванням заготовок на зиму: варення, сік, вино, компот, соус.

Самі ягоди дуже корисні за своїм складом і властивостями, і не дарма з давніх часів називаються « ягодами вічної молодості », але у чагарнику цілющий все – кора, листя, які широко використовуються в народній медицині.

З їстівних сортів найпоширенішими є:

  • « Блакитна (синя) ». Листопадний чагарник заввишки до 3 м. З густими і прямостоячими гілками, відрізняється швидким ростом, довговічністю і неодночасним дозріванням ягід. Термін дозрівання плодів – сверхранний, можна замовити саджанці жимолості поштою і отримати високий урожай. Смак ягід садівники порівнюють за смаком з безліччю видів фруктів, від малини до винограду, але більшості нагадує смак чорниці. Високо адаптовані до заморозків навесні до - 8 ° С, перепадів температури в осінній період, взимку витримує до -50 градусів за Цельсієм. Має хороший імунітет до шкідників і хвороб. У період дозрівання не вимогливі до сонця. Жимолость самобесплодни і її необхідно садити парно кущами різних сортів з одночасним строком цвітіння для перехресного запилення, інакше ягоди просто не зав'яжуться. Щоб посадити їх в своєму городі потрібно купити саджанці жимолості. Після висадки починають плодоносити вже на 2-3 рік щорічно.
  • « Камчатська », виведена в кращих розсадниках. Являє собою кущ розміром до 2 м., Кора якого іноді лущиться і відстає лахміттям. В середині травня вже розквітає, і волога прохолодна погода ніяк не заважає його запилення комахами. Для кращого запилення рекомендується садити 2-3 сорту на відстані в один метр один від одного. Садити потрібно нехай не на самому сонячному місці саду, але місце розташування куща потрібно вибрати достатньо освітленим. Ціна на саджанці жимолості самого невибагливого сорти не відрізняється дорожнечею, при цьому зимостійкі (до -34 º С), не вимагають тривалої підготовки до зими, стійкі до хвороб. На смак жимолость дуже ніжна, без гіркоти, кисло-солодкого десертного смаку і не зберігатися в холодильнику понад 5 днів. Врожайність збільшується з кожним роком, на 7 рік вже можна зібрати від 1,5 до 2 кг з одного куща. Підгодівлею можна прискорити зростання, і збільшити плодоношення;
  • « Жимолость Турчанінова ». Густий невеликий чагарник до 1 м. З кулястої кроною відрізняється врожайністю і любов'ю до вологи. Найкращий варіант купити жимолость цього сорту – в нашому інтернет-магазині на Україні, оптом і в роздріб. Листя істотно більшими, ніж у « блакитний жимолості ». Соковиті ягоди з приємним ароматом сильно різняться за смаком від гірких до солодких, в основному ж переважає кисло-солодкий смак з невеликою ледве можна було розрізнити гіркотою. Найчастіше такі ягоди використовують для приготування варення, конфітюру, желе або компоту. Не тільки смак, але і форма вкрай різноманітна в даному сорті, вона представлена ​​у вигляді овалу, груші, барильця, але в більшості своїй ягоди нерівній форми вагою від 0,9 до 1,6 гр.

Доставку чагарників здійснюємо поштою і іншими способами, вибрати можна в каталозі.

Жимолость це не тільки декоративний, але і плодоносний чагарник, який прикрасить садову ділянку і подарує відмінний урожай у вигляді смачних ягід.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку