Назад /

Саджанці гумі

Гумі (маслинка багатобарвна, лох багатоквітковий) - високоврожайна, морозостійка рослина родом зі Східної Азії. В Україні ягоди гумі ще не встигли набути популярності, бо про рослину та властивості її плодів мало хто знає. Ягоди і листя лоха багатоквіткового мають високу антиоксидантну активність, багаті вітаміном С, тому така рослина точно повинна бути присутня у вашому саду.

Купити саджанці гуми з доставкою поштою, можна в онлайн магазині PLOD.UA. Ми пропонуємо конкурентні ціни, можливість придбати саджанці опт та в роздріб.

Що таке гумі, як виглядає рослина

Гумі — найближчий родич обліпихи, але у багатобарвного лоха немає такої кількості гострих шипів. При цьому пагони можуть таїти колючки в найнесподіваніших місцях, тому варто бути обережними при посадці або збиранні плодів. Пагони лоха багатоквіткового злегка вигнуті, забарвлення може змінюватись від сірого до світло-коричневого. Листя рослини сірувато-зеленого кольору на верхній стороні та глянсове на нижній, часто з невеликими шипами.

Квітки гуми дрібні, подовженої форми, двостатеві. Повністю дозрілі ягоди насичено червоного кольору, м'які з білими вкрапленнями. Усередині ягоди знаходиться кісточка, що формою нагадує мигдаль.

Як посадити саджанці лоха багатоквіткового

Висаджувати лох багатоквітковий можна у весняний період (квітень) або ранньої осені (до середини жовтня). При виборі місця для посадки, зверніть увагу, щоб ділянка була рівною і добре освітленою, без застоїв талої та дощової води. Переважно добре дреновані супіски або суглинки. Грунт повинен бути поживним і досить пухким. Посадка саджанців гуми:

 1. Ґрунт перед посадкою слід перекопати і ретельно розрівняти.
 2. При висадженні кількох саджанців важливо дотримуватись відстані між кущами, в межах двох-трьох метрів.
 3. Посадкова лунка має бути глибиною близько 50 см, з дренажним дном і живильною «подушкою» із суміші живильного ґрунту з перегноєм (1:1), суперфосфатом (200 г) та деревної золи (до 700 г).
 4. Корні саджанця необхідно розправити, засипати шаром ґрунту, ущільнити та полити. На полив одного саджанця йде 10-12 л води.
 5. Після висадки та поливу землю навколо саджанця потрібно замульчувати для збереження вологи та захисту від зростання бур'янів.
 6. Кусти багатобарвного лоха необхідно розміщувати на відстані 2,5 метра один від одного.

Після весняної посадки, гумі потрібен регулярний полив, оскільки рослина погано переносить тривалу посуху. Ґрунт навколо рослини необхідно прополювати, прибирати бур'яни та мульчувати. Щоб молодий саджанець не змерз, його потрібно утеплити на зиму, для цього можна використовувати тирсу або сухе листя на прикореневу зону та покривний матеріал на стовбур.

Щоб лох багатоквітковий добре прижився в умовах українського клімату, необхідно пам'ятати про погану зимостійкість та посухостійкість культури. Без поливу та укриття на зиму не обійтися. Але загалом чагарник невибагливий до умов зростання, добре росте і дає щедрі врожаї.

h2>Кулинарное использование плодов гуми

В Японии уверены, что ягоды гуми способны дарить долголетие и омолаживать организм, так как они содержат в себе витамины С, Е и Д. Также полезна листва лоха, которая в большом количестве содержит витамин С. Листья можно сушить и заваривать как чай.

Плоды лоха многоцветкового используют в кулинарии для приготовления десертов и разнообразных сладких блюд. Ягода гуми внешне похожа на кизил или японскую вишню, но вкус ближе к родственной облепихе. На вкус ягоды лоха многоцветного терпко-сладкие, из них можно готовить джемы, цукаты, смузи, наливки, вино и просто заморозить плоды на зиму для приготовления витаминного чая.

Частые вопросы про ягоды гуми

Перед посадкой саженцев, необходимо изучить информацию об особенностях ухода и роста растения. Консультанты нашего онлайн магазина готовы ответить на ваши вопросы по приобретению саженцев и уходу за кустами гуми. Ответы на частые вопросы:

 • Каким растет гуми (лох многоцветный). Куст может вырастать до 3 метров в высоту, диаметром до 2,5 метров.
 • Как происходит опыление гуми. Лох многоцветковый способен самоопыляться, однако урожайность будет выше, если рядом растут несколько растений.
 • Когда будет первый урожай. После посадки, лох многоцветный начинает плодоносить не ранее, чем через 3 года.
 • Как лох многоцветковый переносит климат в Украине. Растение морозоустойчивое и способно переносить морозы -30 С°. Успешный пример многих садоводов доказывает, что для растения из Восточной Азии украинский климат подходит хорошо.
 • Где купить саженцы гуми в Украине. Для заказа саженцев рекомендуем посетить каталог нашего онлайн магазина или обратиться за помощью к консультантам.

В онлайн магазине PLOD.UA можно купить опт и в розницу саженцы гуми. Мы предлагаем оптимальные цены, уверенность в качестве саженцев и быстрое оформление заказа и доставку почтой по территории Украины.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку