Назад /

Саджанці смородини

Смородина – догляд і кращі сорти

Напевно, кожен любить літо за його урожай. Чорна смородина є невід'ємною його частиною, яка всім припадає до душі за простоту вирощування, смак і корисні властивості. Вибрати чорну смородину і доглядати за нею не складе Вам великих труднощів, після прочитання цієї статті.

Сорти смородини

Класифікацій сортів смородини в розплідниках дуже багато. У наступному списку представлені найпопулярніші з них.

 1. За термінами збору врожаю:
  • Ранні (екзотика, дачниця, родзинка),
  • Середні (чорні перли, Дубровська, титания),
  • Среднепоздние (ледар, русалка, дочка).
 2. Найбільші сорти: червона ядреная, пігмей, Добриня.
 3. Найсолодші сорти: нина, зелена імла, багира.
 4. Сорти з високою врожайністю: Венера, білоруська солодка, селеченская.

Ціни на саджанці смородини

Купити саджанці смородини не складе особливих труднощів, замовивши в інтернет-магазині на нашому сайті саджанці смородини поштою. Доставка здійснюється в Київ і по всій території України.

Ціна на саджанці смородини невелика, в середньому за один саджанець доведеться заплатити 50 грн. Залежати цінник може від смаку, від плодючості, від термінів збору врожаю, наприклад, штамбові сорти коштують набагато дорожче звичайних, близько 300 грн. Але більшою мірою вона визначається якістю сорти чорної смородини.

Догляд за смородиною

Догляд за саджанцями чорної смородини можна розділити на 2 етапи: перед посадкою (для хорошого і якісного врожаю) і після збору врожаю (для збереження кущів смородини).

Догляд перед посадкою

Найголовніший крок в посадці саджанців смородини полягає у виборі вдалого місця. Більшість дачників садить смородину вздовж паркану, що і є правильним рішенням. Головне пам'ятати, саджанці не потрібно садити близько до паркану, інакше наступний збір врожаю буде дуже незручний. Оптимальна відстань від паркану 1-1,5 м.

Грунт повинна бути без бур'янів, в іншому випадку вони можуть перетягнути на себе вологу і поживні речовини, і ягоди виходити маленькими і не солодкими. Також, краще вибирати рівну місцевість для збереження життя саджанців.

Правила посадки саджанців чорної смородини до Києва саду:

 • Яма під кущ повинні бути 45 см. Глибиною і 45 см. В ширину. Перед посадкою в ній повинно знаходитися відро перегною (можна компост), половина склянки суперфосфату і 1,5 столові ложки будь-якого органічного добрива.
 • Шийку смородини обов'язково потрібно поглибити на 8-10 см.
 • У ямі зробити невеликий горбок і поставити на нього саджанець, а коріння розподілити по його боках, потім засипати землею

Щоб чорна смородина дала рясний урожай необхідно займатися підгодівлею її кущів протягом сезону.

 • Навесні: азотсодержащие добрива
 • Під час цвітіння: комплексні добрива
 • Під час формування зав'язі і після збору врожаю: комплексні добрива і калій (НЕ азотсодержащие!)
 • Перед взимку: добрива, що не містять азот.

Поливи кущів смородини

У звичайний літо кущі чорної смородини досить поливати всього 3 рази (кінець травня - початок червня, червень, серпень-вересень). Якщо на вулиці утворилася посуха, то кущі вимагають поливу 1 раз в два тижні. У дощову ж погоду смородину поливати не потрібно.

Догляд після посадки

 1. Обрізати на рослину хворі товсті бурі гілки від куща, які вже не зацвітуть, а також гілки, які майже впали на землю.
 2. Обірвати зайве листя, якщо вони хворі, а також обрізати хворі гілки.
 3. Також, потрібно розпушити землю навколо куща, позбутися від бур'янів. Важливо не зачепити сам стовбур і гілки смородини.
 4. Обробка чорної смородини після збору врожаю не складе особливих труднощів. Для цього під кожен кущ необхідно вилити суміш 1ст суперфосфату, сульфату калію, 1 стакан деревної золи, попередньо змішавши все це з відром води.

Отже, дотримуючись усіх правил, ви без зусиль зможете вибрати, посадити, виростити і правильно доглядати за кущами смородини, які так все ми полюбили.

Купити смородину можна в інтернет магазині за привабливою ціною, оптом і в роздріб.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку