Назад /

Саджанці калини

Калина — багаторічна рослина, яка росте в Україні як у дикій природі (на узліссі, біля водойми), так і у дворах приватних будинків. Рослина пристосована до кліматичних умов України, тому саджанці добре приживаються за мінімального догляду.

В онлайн-магазині PLOD.UA можна купити саджанці калини, які легко переносять доставку поштою по всій території України. Для вас - перевірені ціни, можливість придбання саджанців оптом і в роздріб.

Що таке великоплідна калина як вона виглядає

Калина (Viburnum лат.) відноситься до сімейства жимолісних рослин. Квітки дрібні, білі (зрідка бувають кремовими, рожевими), ароматні, зібрані у великі округлі зонтикоподібні грона. Плоди великоплідної калини червоні, округлої форми, з плоскою кісточкою (насінином) усередині. Цвітіння рослини починається на початку літа, і після ароматних суцвіть утворюються ягоди, які поступово наливаються, набувають яскраво-червоного кольору і можуть висіти на чагарнику аж до морозів.

Кущі садять як з декоративною, так і з кулінарною метою. В Україні кущ калини є символом сімейного благополуччя, тому бажаючих купити оптом та в роздріб саджанці з доставкою поштою багато. Незважаючи на широку поширеність калинових кущів на українських ділянках та хороших показниках приживання, при посадці саджанців та подальшому догляді за рослиною, важливо дотримуватись певних правил.

Як посадити саджанці великоплідної калини

Посадку саджанців без контейнерів у відкритий грунт рекомендується проводити у весняний період, коли грунт добре прогрітий. Калиновий кущ добре росте на зволоженому, нейтральному або слабокислому ґрунті з дренажем, спокійно реагує на нетривалі посушливі періоди, але надовго залишати рослину без поливу не можна. Віддає перевагу добре освітленим місцям, тому не варто поруч висаджувати дерева, які будуть сильно затінювати деревце. Як посадити саджанці калини:

  1. Перед посадкою, садовий грунт можна удобрити за допомогою компосту або фосфорно-калійного підживлення.
  2. Для посадки потрібно викопати посадкову лунку, розмір якої повинен у два-три рази перевищувати кореневий ком саджанця. Як правило, розмір лунки знаходиться в межах 50х50 см.
  3. Корні саджанця (відкриті або в контейнері) слід помістити в лунку і перевірити, наскільки підходить її розмір.
  4. На важких ґрунтах лунку рекомендується дренажувати.
  5. Посадку саджанця слід проводити глибше, ніж він ріс у розпліднику.
  6. Після висадки та засипання коренів ґрунтом, землю необхідно рясно полити та замульчувати шаром не менше п'яти сантиметрів.

Чарівник погано росте на піщаних, підзолистих, торф'яних ґрунтах, тому перед посадкою бажано удобрити ґрунт фосфорно-калійним підживленням. У перший сезон рослина потребує рясного поливу. Рекомендується щовечірній полив, із зволоженням ґрунту на 30-40 см. Також перші дві зими молодий калиновий кущ необхідно вкривати від морозів.

Догляд за дорослим деревцем полягає в регулярній обробці від паразитів, помірному поливі, розпушуванні ґрунту та підживленні за допомогою мінеральних добрив. Обрізання гілок необхідно проводити у весняний період (видаляти сухі, нежиттєздатні гілки, формувати крону).

Кулінарне використання плодів калини

Соковиті та ароматні калинові ягоди — криниця вітамінів, у тому числі вітаміну С, необхідного для формування імунітету. З кулінарною метою плоди перетирають із цукром і використовують для приготування чаю або морсу.

У калиновій ягоді міститься велика кількість пектину, що підходить для приготування густих джемів, пастили, мармеладу. Сезон заготівлі калини — з жовтня до листопада, після перших заморозків, коли плоди не гірчать.

Часті питання

Перед посадкою саджанців необхідно уточнити інформацію про особливості зростання куща, догляду, підживлення, обрізання. У магазині PLOD.UA можна не просто купити оптом та в роздріб саджанці калини великоплідної, а також отримати вичерпну інформацію щодо догляду за рослиною. Часті запитання та відповіді:

  • Яким росте кущ калини? Листяний кущ (невелике деревце) в середньому становить 1,8-3 м заввишки і 1,2 м завширшки. Залежно від сорту та умов зростання може досягати висоти 4 м.
  • Як виглядає кущ? Молоді пагони гладкі, іноді трохи ребристі, сіро-білого кольору зрідка з червоним відтінком. Кора старих гілок з тріщин. Якщо регулярно формувати крону, рослина радуватиме своїм декоративним виглядом.
  • Де краще посадити дерево калини? В Україні існує традиція садити калину у безпосередній близькості до будинку. Якщо плануєте таке розташування, зверніть увагу, щоб будівля не надто затіняла кущ, і активний полив саджанця не зашкодив фундаменту.
  • Коли починає плодоносити молодий кущ? Перший урожай можна зібрати на 3-4 роки.
  • Як правильно збирати врожай? Збирати врожай можна з моменту, коли ягоди набули насичено червоного відтінку, приблизно з другої половини вересня і до першого снігу в листопаді. Щоб плоди не гірчили, рекомендується збирати їх після перших заморозків.
  • Де купити саджанці калини в Україні. З питань придбання саджанців звертайтесь до менеджерів сайту або оформлюйте замовлення самостійно через кошик.

В онлайн магазині PLOD.UA можна купити саджанці калини оптом та в роздріб. Під час відправлення ми ретельно упаковуємо посадковий матеріал, щоб при доставці поштою Україною не страждала цілісність саджанців.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку