Назад /

Саджанці малини

Малина — одна з найпопулярніших ягід в Україні. Ягоду можна їсти свіжою, у тому числі безпосередньо з куща, малину використовують для приготування джемів, варень, компотів, морсів, пирогів та соусів. Свіжа малина є джерелом вітаміну С, який підтримує імунну систему та допомагає боротися з інфекційними захворюваннями.

Для посадки рослини необхідно купити саджанці малини та дотримуватися правил догляду. Вибрати розсаду може непросто – жовта чи червона малина, літня, ремонтантна, з кислинкою чи солодка. Якщо є сумніви, по пораду краще звернутися до консультантів онлайн магазину PLOD.UA. У нас можна купити саджанці опт та в роздріб за низькими цінами. Здійснюємо відправку розсади поштою територією України, щоб кожен покупець міг отримати якісний посадковий матеріал.

Що таке малина як виглядають чагарники

Соковита, солодка та проста у вирощуванні ягода — малина. Існує два основних типи рослин:

  • літні (жовта та червона малина);
  • осінні.

Літня, рання малина росте до 1,8 м у висоту і утворює кущисті рослини, яким потрібно багато місця. Плодоносить із червня до кінця літа, залежно від сорту. Перший урожай можна збирати з другого року після висаджування розсади.

Осінні сорти представлені рослинами 1,2-1,5 м заввишки, врожай яких збирається з кінця літа до кінця осені. Перший урожай очікується на рік висадки саджанців. Ще один різновид — ремонтантний. Це чагарники, які плодоносять на однорічних та дворічних стеблах одночасно. Торішні пагони починають плодоносити влітку (червень-липень), молоді пагони в Україні плодоносять з початку серпня до листопада.

Більшість сортів – це червона малина. Ягоди можуть відрізнятися формою, величиною, насиченістю смаку, кислинкою. Також в Україні можна придбати саджанці поштою з жовтими плодами.

Як посадити саджанці

Для посадки саджанців малини підходить рання весна чи осінь. Місце для висадження розсади необхідно вибирати на сонячному боці ділянки. Рослини, які ростуть у півтіні, дають менше плодів. Червону та жовту малину висаджують рядами, це спрощує догляд за рослиною та збирання врожаю. Щоб усі кущі рівномірно прогрівалися сонцем, рекомендується висаджувати розсаду поряд із півночі на південь.

Малина воліє багатий, добре дренований грунт. Перед посадкою необхідно підготувати землю, удобрити та зорати. Також слід видалити всі багаторічні бур'яни, які заважатимуть зростанню та розвитку рослин. Посадка саджанців (розсади):

  • Для майбутнього кріплення пагонів рекомендується вбити ряд стовпів висотою 1,8 м і протягнути між стійками дріт на відстані близько 60 см один від одного.
  • Відстань між рядами має бути не менше 1,5 м;
  • Для літньоплідних сортів відстань між саджанцями має бути 40 см один від одного, для осінньоплідних — 60 см;
  • Саджанці можна садити як в окремі лунки, так і в виритий попередньо рів.
  • Стеблі необхідно посадити в ґрунт на глибину 8 см, прикріпити до опори та рясно полити.
  • Для збереження вологи та захисту від бур'янів, рекомендується нанести мульчу на ґрунт шаром глибиною 7,5 см.

При посадці саджанців потрібно стежити, щоб коренева шийка рослини після осідання грунту була на рівні землі. Якщо посадити розсаду малини надто глибоко, прикореневі бруньки можуть загнити.

После посадки, через 10-15 дней, когда саженцы укоренились, стебли определенных сортов необходимо обрезать на высоте 25 см от земли, чтобы стимулировать появление большого количества прикорневых побегов. Больше узнать об особенностях посадки саженцев и рассады малины можно у консультантов онлайн магазина PLOD.UA.

Как ухаживать за растениями малины

Правильный уход за малиной в результате даст обильный урожай и сохранит побеги в хорошем состоянии. Как ухаживать за кустами:

  • Весенняя подкормка. Это может быть сбалансированные удобрения, мульчирование стеблей компостом.
  • Полив в засушливую погоду. Стебли малины чувствительны к высыханию, поэтому избегайте посадки в ветреных местах.
  • Прореживание. Необходимо выкопать все растения, которые находятся на расстоянии более 22 см от основного ряда. Их обрезка не повредит материнскому растению и сохранит больше питательных веществ в грунте.
  • Ежегодная обрезка. Обрезку ранней малины проводят в осенний период. Летние сорта, которые плодоносят на двухлетних побегах, обрезают под корень, оставляя однолетние побеги. В весенний период обрезают на 15-20 см однолетние побеги.
  • Обрезка ремонтантных сортов похожа. Сначала удаляют двухлетние побеги, которые подсыхают после плодоношения, а у однолетних удаляют только отплодоносившую часть. Следующий летний урожай будет именно с этих побегов, а с молодых, осенний.
  • Защита от птиц. Если урожай сладких ягод приманивает птиц, рекомендуется укрыть растения сеткой.

Поддержание здоровья растений и уход за ними — лучшая стратегия предотвращения множества проблем. Когда возникают проблемные ситуации, важно внимательно оценить обстановку. Где локализуется повреждение: на стволах, листьях, плодах, к какому сорту принадлежит куст. Диагностика является ключом к принятию правильных мер для решения проблем по мере их возникновения.

Важно знать про малину

Дополнительная информация про растение помогает контролировать рост и развитие растений. Поэтому рекомендуем ознакомиться с некоторыми фактами про малиновые кустарники:

  • Кустам малины для роста и высокой урожайности необходимо много солнца.
  • Малиновые кустарники хорошо приживаются по всей территории Украины.
  • Лучше всего малину опыляют пчелы, поэтому растение считается медоносным.
  • Кусты малины требуют регулярной обрезки каждый год.
  • Первый урожай можно собирать через год после посадки саженцев, а в некоторых сортах в год посадки.
  • Растение обязательно нужно защищать от кроликов, поэтому высаживать рассаду стоит на огороженных участках.

И самый важный вопрос — где купить саженцы. Не стоит покупать растения на стихийных рынках или у сомнительных продавцов, которые не могут гарантировать отсутствие болезней у саженцев. Вирусы легко передаются в грунт через зараженные растения и вылечить кусты после заражения невозможно.

В онлайн магазине PLOD.UA можно купить опт и в розницу саженцы малины по невысокой цене. При отгрузке мы следим чтобы посадочный материал был тщательно упакован. Это позволит корням не пересохнуть, ростовым побегам не деформироваться и молодым растениям не пострадать при транспортировке. Производим адресную доставку саженцев почтой по территории Украины. При необходимости можно заказать доставку почтой на отделение.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку