Назад /

Саджанці кизилу

Кизил – опис і догляд

Кизил - деревовидний чагарник або дерево висотою до 6-7 м. Великоплідні форми більш низькорослі - від 2,5 до 4 м. Крона найчастіше куляста, досить загущена. Для породи характерні червона кора на пагонах і молодих гілочках. Листки супротивні з ложнодугонервним жилкованием. Перш ніж, купити кизил потрібно вивчити його особливості.

Кизил – опис рослини

Коренева система поверхнева, велика частина коренів розвивається в гумусно шарі (до 30-40 см), і тільки окремі проникають на глибину до 1-1,5 м. Скелетні корені виражені слабо, обростають утворюють досить рясні мочки.
Великоплідний кизил починає плодоносити з 3-5 року після посадки, а при розмноженні кісточками - з 7-8 року і пізніше. Плодоношення щорічне, до 20-30 кг і більше з однієї рослини, квітки двостатеві. Квіткові бруньки великі, овальної форми, змішані. Закладаються на кінцях коротких і в нижній частині подовжених приростів. Кизил самобесплоден. Для зав'язування плодів не потрібно в компанію перехресне запилення пилком інші сорти і форм за допомогою комах. Цвітіння дуже раннє, до абрикоса і мигдалю. У суцвітті від 6 до 32 дрібних квіток, що розпускаються не одночасно. Завязиваемость ягід від 30 до 60%. Плоди дозрівають, в залежності від сорту, з кінця липня по жовтень. Купити саджанці кизилу можна різних сортів, щоб урожай радував весь сезон. Причому ціна на саджанці кизилу дуже приваблива.

Умови вирощування

Морозостійкість кизилу досить висока (до -30 °). Період спокою короткий, але від заморозків страждає рідко через дуже розтягнутого цвітіння (до чотирьох тижнів). Посухостійкість невисока, краще росте на зрошенні. Щодо теневинослив, але краще плодоносить при достатньому освітленні.
Кизил найкраще вдається на легких за механічним складом грунтах в садах, відносно стійкий до карбонатності. Непогано росте при близькому стоянні проточних грунтових вод, в тому числі в долинах річок і на прируслових ділянках, володіє хорошими властивостями. Можна вирощувати на схилах, де він, завдяки дуже розгалуженою кореневою системою, попереджає процеси ерозії.

Кизил досить довговічний. Окремі екземпляри живуть до 100 років і більше, такі можна зустріти в розплідниках.
Розмножують кизил кореневими нащадками (з кореневласних примірників), горизонтальними і дугастими відводками, зеленими живцями. Хороші результати дає окулірування перспективних форм на досить розвинені сіянці (краще дворічні) диких форм кизилу. Використання в якості підщепи сіянців або відводків близькоспоріднених свидини (дерену) менш бажано. Рослини нерідко виходять недовговічними, бувають випадки несумісності.
Промислові сорти офіційно не виділені. В аматорському садівництві розмножують різні великоплідні форми, що відрізняються один від одного забарвленням, часом дозрівання і формою плодів.

Догляд

Догляд за чагарником нескладний. Основними моментами, якого, можна назвати:

  • Санітарна обрізка.
  • Підживлення.
  • Щотижневий полив, в посушливі дні.
  • Осіння обрізка – прибирають зайву загущенность, старі гілки, гілки, які висохли за літній період.
  • Регулярне розпушування грунту.
  • На зиму пристовбурні кола рекомендується вкривати ялиновим гіллям або агроспаном в кілька шарів.
  • У разі тривалих морозів, коли кизил може загинути, як екстрений захід застосовують засипання чагарнику снігом. Не потрібно бояться, що його поламає, чим краще він буде засипаний, тим легше він перенесе морози.

На нашому сайті можете вибрати і замовити саджанці кизилу поштою недорого. У каталозі представлені різні види і сорти. В інтернет-магазині можна оформити доставку поштою по території всієї України.

При правильному і належному догляді можна домогтися гарного врожаю. Кизил це не тільки декоративне, але і плодоносні рослина. Плоди якого, корисні.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку