Назад /

Саджанці дуба

Дуби є одними з найпоширеніших порід дерев, що трапляються в лісах України. Посадити могутнє дерево також можна на власній ділянці та влітку насолоджуватися тінню від розлогої крони.

При великій старанності виростити деревця дуба можна самостійно із зібраних у лісі жолудів. Однак набагато простіше зробити замовлення та купити готові саджанці на сайті PLOD.UA. У нашому інтернет-магазині представлені саджанці різноманітних порід рослин, у тому числі дуба. Ціни на розсаду доступні, є можливість замовлення оптом та в роздріб. Для зручності оформляємо швидку доставку поштою, щоб ви негайно могли розпочати посадку дубових саджанців на своїй ділянці.


Як посадити саджанці дуба

Перше що варто зробити після того, як ви вирішили купити саджанці дуба, це вибрати місце, де буде рости дерево. Пам'ятайте, що дубові дерева можуть вирости до 45 метрів заввишки, тому навколо має бути достатньо вільного місця. Підготовка ділянки починається з збирання бур'янів, особливо багаторічних рослин та підготовки землі (при необхідності внести добрива, перекопати).

Розсада дуба готова до висадки у відкритий ґрунт, коли коренева система рослини виросте з дренажних отворів. Як правило, висота саджанця дуба готового до посадки на постійне місце зростання, не менше 200 мм. Процес висадки:

  • На підготовленій ділянці необхідно викопати яму приблизно втричі більше за діаметр контейнера, аналогічну глибині.
  • На дно посадкової лунки можна додати органічні речовини поліпшення дренажу.
  • Саджанці ставлять у лунку вертикально, засипають землею та злегка її утрамбовують.
  • Після висадки рослину необхідно полити та розстелити товстий шар мульчі по периметру навколо основи.

Ніжні деревця дуба люблять гризти дикі тварини, наприклад, олені, зайці. Тому, якщо рослина висаджена на відкритій місцевості, важливо захистити саджанці за допомогою захисної сітки протягом як мінімум трьох років.

Спочатку дуби ростуть дуже повільно. Підживлення для стимулювання швидкого зростання послаблює деревину, що може призвести до розколів стовбура та поломки гілок.

Як доглядати за дубовим деревом

Щоб саджанець добре ріс, необхідно переконатися, що він одержує достатньо вологи. За бажання навколо основи дерева можна покрити землю мульчею, яка захистить землю від пересихання. Зверніть увагу як буде розміщена мульча - це має бути рівномірний шар навколо саджанця, який не стосується стовбура деревця. Якщо мульчувати рослину неправильно, вона може почати підгнивати.

Дубове дерево піддається грибковим і бактеріальним захворюванням:

  • Canker rot (виразкова гнилизна) - поширене грибкове захворювання, симптоми якого включають загальне погіршення здоров'я дерева, відмирання гілок, втрату або пожовтіння листя.
  • Bacterial leaf scorch (бактеріальний опік листя) – інфекція, що призводить до опіків листя.
  • Powdery mildew (борошняна роса) - білий борошнистий наліт на листі.

Крім цього дубові пагони часто атакують попелиця, щитівка, гусениці, мереживні клопи та інші шкідники. Якщо на дереві з'явилися ознаки хвороби, його обов'язково необхідно лікувати.

Дуб потребує регулярного обрізання гілок. Ця процедура покращує зовнішній вигляд дерева, формує красиву крону та допомагає зберегти дереву здоров'я. Обрізання слід проводити тільки повністю зрілому дереву.

В інтернет магазині PLOD.UA можна зробити замовлення і купити саджанці дуба за низькою ціною. Для наших клієнтів пропонуємо вигідні умови замовлення, зручні варіанти оплати, можливість купити саджанці опт та в роздріб з доставкою поштою за вказаною адресою або на поштове відділення. Менеджери сайту готові відповісти на ваші питання щодо посадки та догляду за саджанцями, а також можуть дати необхідні рекомендації щодо профілактики захворювань дерев.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Ви успішно підписалися!

Код на знижку