Назад /

Саджанці ялини

Ель на садовій ділянці, як доглядати?

Молоді ялинки – оригінальна прикраса саду. Розростаючись, вони займають все більше місця. Під багаторічної ялиною завжди сутінки, земля покрита хвойним опади. Нижні яруси гілок сухі і оголені. Вони можуть спалахнути від випадкового недопалок. А тому необхідна регулярна обрізка їли біля будинку. Обрізають ялина в залежності від сорту і форми гілок.

Санітарна обрізка їли

Це обов'язковий вид обрізки дерев в садах. Гілки з пожовклими голками відразу помітні серед зелені. Зламані і хворі гілки видаляють відразу. Занадто густий лапник затінює стовбур, на рослину потрапляє мало сонячного світла і повітря. Відвологлі кора – хороша живильне середовище для грибків і лишайників.

Купити ялина краще молоду в віці до десяти років, такі дерева теж потребують обрізку. Обрізку їли, видалення товстих сучків проводять на початку літа. Це звичайна процедура. За вегетаційний період зрізи встигають зарубцюватися. Спеціально їх обробляти не треба. Смолисті виділення перешкоджають проникненню спор бактерій в деревину.

В кінці літа роблять санітарну обрізку їли для проріджування крони. Молоді саджанці ялини не виняток. Проводять цю операцію пізньої осені. На зрізах повинен утворитися захисний шар смоли. На прорідженої кроні затримається менше снігу. Гілки НЕ обломляться і не нагнути до землі.
Взимку зрізають лапник для новорічних прикрас, це не тільки корисно для дерев. Гілки відмінно замінюють штучні рослини. Навесні місця зрізів треба оглянути. Потемнілі зрізи оновити. А ось влітку ялина сама загоїть ранки.

Декоративна обрізка

Щоб витрачати менше часу на обрізку їли, вибирають низькорослі і сланкі види. Такі дорослі рослини не затінюють сад.

Дикорослі лісові ялинки часто пересаджують на садові ділянки. Але вони не підходять для формування фігурних крон. У них коротка темна хвоя.

Розплідники пропонують сортові дерева з хвоєю свіжих відтінків, блакитних, темно-синіх. Їх коренева система підготовлена ​​до пересадки. Дерево не прагне швидко вирости, а тому гілки легко переносять обрізку. Сріблясті і зелені сорти дають багато нових пагонів. Вони формують симетричну вузьку крону. Купити саджанці ялини цих сортів можна в інтернет-магазині з доставкою поштою в Київ і по всій   Україна.

Кроне окремо стоїть дерева можна надати відповідну форму. Це може бути геометрично правильний конус. Оригінально виглядає як взимку, так і влітку хвойний куля. Об'ємну крону отримують обрізанням верхнього втечі. Для додання кроні правильної форми використовують шаблони.

Інструменти і пристосування для догляду:

  • Шаблони. Це пристосування у вигляді сіток або дуг. За шаблоном дереву надають форму рівного конуса, кулі, куба. Шаблон встановлюють навколо крони. Лінії шаблону задають довжину зрізаних гілок.
  • Секатори. Ними зрізують пагони, кінці тонких ялинових гілок. Живоплоти обробляють механічними ножицями.
  • Секатори. У невеликих секаторів дві ріжучих площині. Контактний секатор робить рівний рез на товстих гілках. Верхня ріжучий площину заточена, нижня – служить для упору. Великий секатор зрізає сучки. Обрізку їли зручно робити секатором з довгими ручками. Їм легко дотягнутися до гілки в гущі крони.
  • Сучкорізи. Обрізка їли по верхівці обмежить зростання у висоту. З довгим інструментом можна обійтися без сходів. До самого верху дістане сучкорез на телескопічною штанзі. Їм зручно обрізати живоплоти.
  • Пили. Спеціальна садові пила відрізняється від ножівки формою зуба. Вона пристосована для різу сирої деревини. Менше травмує рослина. При обрізанні сучків біля стовбура зручно користуватися короткою пилкою.

Обрізка їли виконується в щільній одязі і рукавичках. Для захисту очей від гострої хвої потрібно надіти захисні окуляри.

Ціна на хвойні дерева не велика і в основному залежить від віку рослини. Подивитися всі види можна в каталозі, в якому по фото, можна вибрати вподобане дерево.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку