Назад /

Гібриди

Гібриди фруктових дерев – це рослини, які отримують шляхом схрещування різних видів плодових культур для отримання нових унікальних плодів. Схрещувати можна різні сорти одного виду, але цікавіше поєднання різних видів — сливи та вишні, сливи та абрикоси, персика та абрикоси, черешні та вишні.
Для створення власного унікального саду можна купити опт і в роздріб саджанці гібридів плодових дерев та приступити до вирощування плодів із незвичайним смаком. В онлайн магазині PLOD.UA ви знайдете різноманітні гібриди фруктових дерев, які можна придбати за вигідною ціною з доставкою поштою по Україні.

Що таке гібриди фруктових дерев

Гібриди плодових дерев було створено шляхом схрещування різних типів фруктових культур. Гібридні плоди поєднують у собі властивості та смакові якості кожного з плодів, з новим, унікальним смаком.

Більшість розмноження фруктових культур здійснюється шляхом щеплення, коли тканина одного дерева прикріплюється до підщепи іншого виду. Це дозволяє виростити бажаний сорт фруктів на підщепі, адаптованому до ґрунту та клімату регіону, що дає здорові та міцні дерева. На одному дереві може бути кілька щеплень, що дозволяє вирощувати кілька сортів однієї родини на одну підщепу.

Інший метод створення гібридного фруктового дерева – перехресне запилення, при якому пилок з одного сорту дерева переноситься на інший. Отримане насіння цього плоду в результаті поєднуватиме генетичні риси обох порід. Біологічно це називають гібридом або міжвидовим гібридом, оскільки два види схрещуються з одного й того ж роду. Приклади гібридних фруктів:

 • Плумкот (суміш сливи та абрикоса);
 • Мейнор (сливово-вишневий гібрид);
 • Ромео (поєднання персика та абрикоса);
 • Світ Тріат (слива та черешня);
 • Компас (сливово-вишневий гібрид);
 • Плуот (абрикос та слива);
 • Апріум (слива та абрикос).

Саджанці гібридів, які можна купити в Україні, надають звичайним садівникам можливість виростити на власній ділянці унікальний садок. Більшість гібридів вирощують на підщепі, що дозволяє адаптувати рослину до певного типу ґрунту, це підвищує загальну життєздатність та якість плодів.

Переваги гібридів

Гібридизація особливо поширена серед кісточкових фруктів – сливи, вишні, абрикоси. Процес створення унікального плоду заснований на старомодному методі взяття пилку одного сорту та запилення іншого, тому гібриди не належать до генномодифікованих продуктів. Переваги гібридних дерев:

 • Новий смак. Гібриди часто розводять заради унікального смаку, який важко знайти деінде.
 • Стійкість до хвороб. Багато гібридних рослин показують підвищену стійкість до поширених шкідників та хвороб, що забезпечує здорові рослини та високу врожайність.
 • Високий рівень адаптації. Гібридні дерева часто вирощують так, щоб вони добре почувалися в різних умовах.
 • Період збирання врожаю довше. Деякі гібриди створені для того, щоб приносити плоди протягом тривалого періоду, що дозволяє вам довше насолоджуватися плодами.

Особлива увага при розробці нових міжвидових сортів приділяється абрикосам, тому що вони природним чином дають більші плоди, ніж вишня або сливи, і здатні перехресно легко запилюватися. Корисна інформація про гібридні саджанці

Перш ніж купити саджанці гібридів за вигідною ціною опт і в роздріб, і приступити до вирощування унікального саду, варто дізнатися про них трохи більше. Цікаво про гібридні саджанці:

 • Більшість сучасних гібридних сортів фруктів розробляють у межах дослідницьких програм, але вони є генетично модифікованими (ГМО).
 • Перехресне запилення може самостійно відбутися в природі, коли вітер, птахи та бджоли розносять пилок природним шляхом. До речі, відбувається це вкрай рідко через різницю в часі цвітіння.
 • У різних гібридів тих самих фруктів (сливу і абрикос), можуть відрізнятися характеристики через відсотковий вміст кожного виду. Наприклад, сорт Плуот містить 25% абрикосу та 75% сливи, тоді як Апріум — 25% сливи та 75% абрикосу.
 • Сливу звичайну (Prunus Domestica) вважають природним гібридом терну (Prunus spinosa) та аличі (Prunus cerasifera).

Гібридні фруктові дерева - це спосіб запропонувати домашнім садівникам нові, цікаві та різноманітні сорти фруктів. Виростити у власному саду гібриди просто, для цього можна купити опт і в роздріб саджанці у нас на сайті та замовити доставку посадкового матеріалу поштою. Для вас вигідні ціни, широкий асортимент гібридних плодових дерев і швидке оформлення замовлення.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку