Назад /

Саджанці шовковиці

Шовковиця – посадка і догляд

Шовковиця – це древнє дерево, яке було відомо багато століть назад. Описи про тутовник можна зустріти в старовинних писаннях і Китайських літописах. Уже тоді дерево вважалося цінним. Вирощування шовковиці було поставлено на потік в Китаї, через розведення тутового шовкопряда і отримання найтонших шовкових ниток.

В Європу дерево перебралося чотири століття тому. Тут його культивують, вивели новіше сорти.

Дуже цінуються плоди шовковиці. Їх сік містить цукор (до 21%), чисту лимонну кислоту, пектин, борну кислоту, вітамін С і багато іншого. У деревині міститься багато дубильних речовин, які використовуються для обробки цінних шкір.

Завдяки своїм цінним десертних і дієтичним якостям, сік рекомендується як лікувальний і розслабляючий засіб при лікуванні гемофілії, цинги, атеросклерозу та ін. З нього роблять смачні, ароматні, освіжаючі соки і напої, а також слабоалкогольні напої. Шовковиця - цінна декоративна рослина завдяки гарним квіткам, тривалого і рясного цвітіння (близько 70 днів). Біла шовковиця зріє швидше чорної, тому багато хто вирощує відразу два-три дерева.

Біологічні особливості

Шовковиці - листопадне дерево або чагарник середнього розміру, заввишки до шести метрів, її плакучі гілки можуть служити прикрасою. Численні пагони розвиваються з області кореневої шийки, що дозволяє формувати його як чагарник. Плід великий, овальної форми, що нагадує малину, ягода, заповнена зернами — це насіння. Дерева починають регулярно плодоносити на третьому - четвертому році життя і при хорошому догляді з однієї рослини можна зняти до 60 кг плодів. Тутовнік живе до 70 років, але нормальна його врожайність - до 30-40 річного віку. На фото можна уважно розглянути види цих дерев.

Вирощування і догляд за шовковицею

Шовковиця, яка зустрічається в дикій природі - культура теплолюбна. Витримує морози до мінус 12 - мінус 13 С, а при короткочасному охолодженні до мінус 15-17 С. Але виведені сорти можуть зимувати при мінус тридцяти градусів. Агротехніка шовковиці каже, що дерево не страждає від весняних заморозків, так як цвіте пізно - кінець травня - початок червня. Це вологолюбна і теплолюбива рослина.

Добре переносить низьку вологість повітря, але погано переносить ґрунтову посуху. До грунту вигляд не дуже вимогливий, але на кислих і заболочених грунтах погано росте. Найкраще росте на легких, глибоких, багатих гумусом грунтах, від нейтральних до слабо карбонатних. Догляд за шовковицею нескладний.

Шовковиця посадка і догляд

Розмножують тутовник насінням, кореневими паростками, щепленням або укоріненням живців. У нашій країні найбільш широко застосовується розмноження кореневими паростками. Для цього кущі слабо вкривають, до осені пагони дуже добре приживаються і готові до посадки на постійне місце. При насіннєвому розмноженні отримані насіннєві рослини в значній мірі зберігають якості материнської рослини. Посів роблять у березні стратифікованим насінням в добре підготовлені грядки. Потім накрийте тонким шаром добре розклалася гною. При регулярному поливі, до осені, більшість рослин готове до посадки.

Для швидкого розмноження і збереження якостей різних сортів шовковиці також практикується розмноження зрілими живцями. Живці збирають восени і зберігають у піску до весни, а в районах з більш теплою зимою найкраще збирати в березні. Їх висаджують у добре підготовлену кореневу зону в квітні і при регулярному поливі і одному підживленні азотом в червні до кінця жовтня готові до видалення і посадці на постійне місце, що можна зробити восени.

Посадка шовковиці та догляд за нею

Саджанці шовковиці не люблять скупченості. Коли створюється більша плантація, відстань між посадками становить 3 на 3 або 4 на 4 метри. В аматорських садах, коли буде вирощуватися більше однієї рослини, відстані не повинні бути менше.

Догляд за шовковицею обмежується обробкою грунту, внесенням добрив і зрошенням і нічим не відрізняється від догляду за іншими видами плодів. У посушливі і теплі місяці, характерні для районів його обробітку, зрошення надає особливо сприятливу дію.

Необхідна обрізка - при кущистий вирощуванні залишається 3-5 стебел, а при одностовбурне - 4-5 скелетних гілок. Найбільш якісні плоди отримують на гілках з однорічним і трирічної деревиною. Плоди пагонів новоутворення дрібні і неякісні, тому 50% їх необхідно видаляти як пагони на початку їх розвитку. Також регулярно проводять обрізку для освітлення крони, видаляючи зайві міцні пагони, пошкоджені, сухі і хворі гілки.

В місцях, де існує ризик заморозків, дерева слід добре обернути відповідними укривними матеріалами. У всіх випадках верх покривається поліетиленовим полотном. Плоди тутового дерева не дозрівають одночасно, тому збирають їх кілька разів. Не слід поспішати зі збором врожаю, адже чим довше плоди залишаються на дереві, тим смачніше стає їх сік.

Плоди шовковиці довго не зберігаються і непридатні для перевезення, тому її не можна зустріти на прилавках магазинів. Шовковиця – це незвичайне дерево, плоди якого смачні і корисні.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку