Назад /

Саджанці ксантоцераса

Чекалкін горіх

Чекалкін горіх або ксантоцерас (Xanthoceras) - це дерево, яке відноситься до сімейства сапіндових. У дикій природі широко поширений в Китаї та Кореї в гірській місцевості. У нашій країні також зростає, але не повсюдно. Але ксантоцерас цілком адаптувався під наш помірний клімат, а тому ви легко зможете виростити цю рослину і у себе в саду.

Ви можете купити саджанці ксантоцераса в нашому інтернет-магазині, замовити доставку товару в будь-яку точку України, в тому числі і в такі міста, як Київ, Одеса, і інші. Ціна на таку рослину доступно кожному.

Опис Чекалкіна горіха

Є всього один вид цієї рослини - Ксантоцерас рябінолістний (X. Sorbifolium). Сьогодні не виведено якихось інших сортів. Вирощується дерево і в декоративних, і в сільськогосподарських цілях.

Листя цієї рослини дуже схожі на горобину, а тому і в назві у них є дещо спільне. На латинській мові назва горобини звучить як Sorbus. І саме від цього і походить назва ксантоцераса.

У дикій природі дерево дуже високе - до 8 метрів. У культурі ж воно набагато нижче - його висота складає всього 2-3 метра. Це листопадне дерево або чагарник, у якого дуже гарне цвітіння. Квітки білі, великі, зібрані в величезні кисті.

Є і плоди - це коробочки, в яких знаходяться їстівні насіння. Їх можна вживати в сирому вигляді, або їх можна ще посмажити.

Вирощування ксантоцераса

Виростити чекалкін горіх не так складно. Але є певні нюанси:

  • земля повинна бути дуже багатою, так як дереву потрібно багато корисних речовин. До того ж вона повинна бути нейтральної реакції. Важливо також зробити дуже хороший дренаж;
  • ділянку вибирайте максимально освітлений - дерево дуже любить сонячні промені. При цьому воно абсолютно не боїться протягів, а ось від холодних вітрів його все-таки потрібно захищати;
  • ксантоцерас не любить застою води - може загинути. Якщо буде тривала посуха, це теж негативно на нього позначиться - він просто скине все листя. А тому до поливу потрібно підійти з усією відповідальністю, і між двома крайнощами краще віддати перевагу недоливу, ніж переливам води;
  • добре реагує на підживлення. Їх можна періодично вносити з весни по осінь. Головне, щоб в них був високий вміст фосфору і калію;
  • молоді деревця краще не обрізати. Але з часом дерево потребуватиме такій процедурі. Ви можете легко видаляти пошкоджені гілочки і навіть формувати крону.

Якщо ви вирішили купити саджанці чекалкін горіха поштою, їх потрібно відразу садити на постійне місце, так як пересадки вони можуть не пережити. Але якщо і з'явиться така необхідність, робити це потрібно тільки перевалочним способом.

Рослина добре переносить наші, часом навіть суворі зими. Однак при дуже сильних морозах може пошкодитися вся наземна частина, а тому вам доведеться відновлювати дерево з коренів. Це зробити не так складно. А щоб цього не допустити, дерево можна на зиму накривати.

Чекалкін горіх може захворіти кораловим грибком. Це відбувається або через надлишок вологості, або коли трапляється різкий перепад температури.

Ксантоцерас цінується саме за свої декоративні якості - дуже вже він гарний в період цвітіння. Восени ж його листя стає яскраво-жовтими, що теж дуже красиво виглядає. На жаль, рослина не таке популярне в ландшафтному дизайні нашої країни, але справжні цінителі вже відкрили для себе цю приголомшливу екзотичну культуру.

В будь-якому разі, така рослина буде справжньою окрасою будь-якої ділянки. А враховуючи, що воно не вимагає особливого догляду, купити чекалкін горіх і виростити його зможе навіть початківець садівник.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Ви успішно підписалися!

Код на знижку