Назад /

Цибулини аквилегії

Садова скромниця – як доглядати за аквілегіі

Водосбор, орлик, Колумбіна або аквилегия – все це назви красивого і дуже невибагливого багаторічної рослини, що завоював неймовірну популярність в дизайнерських ландшафтних рішеннях природного стилю. Вельми поетичне порівняння цієї рослини дали давні германці. Вони вважали, що пелюстки квітки нагадують туфельки маленьких ельфів.

Особливості розвитку

Аквилегия вельми вимоглива в вирощуванні, але всю її красу можна гідно оцінити лише на третій рік після посадки. Тривалість цвітіння окремої квітконосу Орлика 10-20 днів, а вся рослина цілком радує буйством фарб близько місяця.

Щоб ваші клумби виглядали доглянуто і радували погляд, важливо враховувати стадії розвитку водозбору:

В перший рік проросле насіння аквилегии дає лише прикореневу розетку. Хоча вона красива сама по собі, квітів чекати не варто. Композицію прикрасять лише сизувато-зелені різьблені листочки, що формують розетку.

На другий рік саджанець Колумбіни випускає трохи квітконосів. Залежно від сорту бутони розпускаються з перших чисел червня і до кінця серпня.

Хочете зробити незвичайне фото в саду серед повністю розпустилися квітів аквилегии? Доведеться почекати до третього року. Саме в цей період водозбір порадує повним цвітінням.

Пелюстки багатьох видів Орлика оснащені порожніми загостреними виростами – шпорцамі. Тому при повному цвітінні аквилегии створюється враження, що по саду і справді бігали маленькі ельфи, втрачаючи різнокольорові туфельки і запалюючи яскраві вогники-ліхтарики.

Посадка та догляд

Щоб отримати гарні і потужні кущі водозбору швидше, можна пропустити одну зі стадій розвитку і використовувати для розведення цибулини аквилегии. Це зручніше, ніж пророщувати аквилегию з насіння. Ціна цибулини аквилегии не надто висока, а приживлюваність рослини в цьому випадку дорівнює практично 100%.

Під час висадки у відкритий грунт орлик може рости на одному місці до 6 років. Згодом на місці посадки з'являється рясний самосів. Якщо хочете, щоб молоді рослини з часом замінили відмерлі, чіпати їх не варто. В іншому випадку молодняк краще пересадити.

Колумбіна невибаглива, тому особливого догляду не потребує. Досить вчасно виривати бур'яни, не допускати сильного пересихання і рихлити після поливу. На початку і наприкінці літнього сезону аквилегию можна підгодувати. Підійде розлучена настоянка коров'яку або суміш з селітри (25 г), калієвої солі (15 г) і мінерального добрива – суперфосфату (50 г).

Купити цибулини аквилегии різних сортів можна в нашому інтернет-магазині. PLOD.UA гарантує доставку « Нової поштою » по всій території України.

Переваги

Повернення і обмін
Швидка доставка
Оплата при отриманні

Питання та відповіді

Ви успішно підписалися!

Код на знижку