Назад / /
Про айву: всі секрети вирощування фото-0

Про айву: всі секрети вирощування

Айва – унікальна рослина

Айва звичайна або айва довгаста - це садова рослина, що відноситься до роду Рожеві. Поширена дерево практично по всьому світу. В основному вона росте в теплих країнах на галявинах і узліссях, на берегах річок і озер, біля основи гір. Але також вона пристосувалася і в таких країнах, як Норвегія і Шотландія, де погоду не можна назвати дуже теплою. Є легенда, в якій говориться, що Афродіті вручили саме цей фрукт в суперечці про красу.

Опис айви

Айва може бути і чагарником, і деревом. Висота крони може варіюватися від 1,5 до 5 метрів. Цвітіння починається приблизно в травні. Плоди - це помилкове яблуко з ворсинками, всередині яких багато кісточок. Колір зазвичай жовтий різної насиченості. Форма круглої або грушоподібної. У дикій природі вони дуже маленькі - в діаметрі до 3,5 см, а ось в культурі їх розмір інший - вони набагато більші.

Айва дає досить щільні плоди, їх не можна назвати соковитими, але вони солодкі. А також їх люблять за неймовірний аромат. Дозрівають вони до жовтня. Термін життя у дерева дуже великий - до 60 років, 50 з яких воно буде плодоносити. Причому плодоношення починається приблизно на 4-5 рік росту.

Айва знайшла широке застосування в приготуванні різних страв. Особливо смачним виходить варення - воно дуже корисне і ароматне. У народній медицині плоди цього дерева застосовують для лікування найрізноманітніших розладів травлення, як коліти, метеоризм, запори. Вони мають масу корисних властивостей.

Айву також часто використовують в ландшафтному дизайні. Дерева дуже красиво цвітуть, а тому вони будуть окрасою не тільки вашого саду, але і часто їх можна зустріти в парках і скверах міст.

Щоб правильно виростити айву, потрібно знати всі особливості посадки і догляду за цією рослиною. Сьогодні є багато різних видів і сортів, серед яких ви точно знайдете ті, які влаштують вас за всіма параметрами.

Вирощування айви: секрети агротехніки

Багато хто задається питанням: як правильно посадити айву? Садити можна в різні періоди, коли дерево знаходиться в стані спокою. Рослина відмінно переносить посуху, але і повінь їй не страшно. Добре буде рости на важких пухких землях з кислотністю в pH 5,5-6. Якщо грунт піщаний, айва теж буде розвиватися, і в плодоношення вступить раніше, але при цьому не варто розраховувати на багаті врожаї, та й дерево проживе недовго.

Варто враховувати, що коренева система у рослини дуже велика, а тому між деревом і іншими рослинами, а тим більше будівлею, має залишатися відстань в 5 метрів.

Посадка у відкритий грунт може здійснюватися в різні сезони:

  • восени. Ділянку потрібно готувати з весни. Грунт потрібно добре перекопати, вирити яму глибиною до 0,5 метра і відразу внести 50 г суперфосфату і 20 г калійної солі на один метр квадратний землі. Дуже важливо при посадці відразу вбити паличку, яка буде служити опорою для саджанця. На дно ямки для посадки потрібно покласти шар глини, частина багатої землі потрібно знову змішати з 150 г суперфосфату і 50 г деревної золи. Після цього саджанець можна прикопати, утрамбувати і добре полити двома відрами води;
  • навесні посадка айви здійснюється точно так же, як і восени. Ось тільки ділянку потрібно приготувати з осені.

Доглядати за айвою не складно. Головне - знати всі нюанси цієї технології. Пропонуємо вам прості правила:

  • на самому початку весни потрібно провести санітарну обрізку. Важливо це зробити до початку сокоруху. Обрізати потрібно пошкоджені морозами, шкідниками і хворобами гілки. Після цього потрібно приступити до формування крони;
  • після цього потрібно обприскати дерево бордоською рідиною. Нирки на дереві вже повинні бути, але вони не повинні розпуститися, так як цим розчином їх можна пошкодити;
  • стовбур і скелетні гілки потрібно пофарбувати вапном;
  • в землю необхідно внести мінеральні підгодівлі, призначені саме для цієї рослини;
  • в період цвітіння і після нього дерево рясно поливають. У воду додають комплексні добрива;
  • влітку айва також потребує вологи. У цей час потрібно вносити комплексні добрива і проводити профілактичні роботи від різних шкідників, як попелиці, міль, і інші;
  • восени потрібно зібрати урожай, а також обробити дерево сечовиною від парші. У цей час проводять полив під корінь для підготовки дерева до зими. Також в цей час знову проводять обрізку гілок.

Схема включає 4-5 поливів айви. Молоді деревця поливають часто. А от дорослі потрібно поливати всього 5 разів за сезон.

Як видно, вирощування айви на дачі або в приватному будинку - справа проста, і з ним впорається навіть початківець садівник. Найкраще до процесу підійти з усією відповідальністю, і тогда дерево віддячить багатим урожаєм. Культура не вимагає особливих умов зростання, а також складного догляду.

Розмноження буває різним. Дерево може розмножуватися такими способами, як живцями, насінням, кореневими нащадками, прищепленням, відростками.

Сьогодні є багато різних сортів айви. Ви можете вибрати японську або карликову айву, яка дуже поширена в нашій країні. Є багато фото дерев, щоб ви могли бачити, як вони будуть виглядати.

Топ 10 продажів 2024

Купують зараз

Ви успішно підписалися!

Код на знижку