Літо - прекрасна пора, коли на городі та в саду можна виростити величезну кількість корисних фруктів, овочів та ягід. Але після плодоношення дуже важливо забезпечити рослинам гарний догляд, щоб урожай наступного року також порадував.
Після плодоношення догляд за смородиною має бути правильним. Головною метою городника буде підготовка чагарника до нового сезону саме влітку – у період із липня до серпня. Але варто пам'ятати, що це не час для підготовки смородини до зими – з середини до кінця літа у куща починають формуватись нові квіткові бруньки для наступного року. Якщо ви тільки плануєте висаджувати культури, саджанці смородини потребують практично такого ж догляду.
Після того, як кущ перестає плодоносити, потрібно після догляду за смородиною провести такі заходи, щоб культура змогла в достатній кількості накопичити корисні речовини, необхідні для нормальної зимівлі.
Першим етапом буде саме оновлення куща. Обрізка смородини після збирання врожаю включає такі етапи:
Якщо після обрізки у вас є здорові та міцні гілки, їх можна використовувати для подальшого розмноження культури - живці можна просто проростити, а потім посадити на новому місці на своїй ділянці. Також не потрібно викидати і здорове листя - вони підійдуть для вітамінного чаю, а ще їх можна додавати в маринади і соління.
Це перші заходи, які потрібно проводити одразу після збирання всіх ягід. Після того, як гілки будуть обрізані, необхідно обов'язково обробити рослини від шкідників та хвороб:
Сьогодні є величезна кількість сортів смородини, які вже мають високу стійкість до шкідників та хвороб. За такою культурою набагато простіше доглядати і отримати багаті врожаї зможе навіть городник-початківець.
Будь-яка рослина в цей період буде максимально виснаженою на вміст корисних речовин. А останні вкрай важливі для того, щоб восени кущі нормального підготувалися до майбутніх морозів, а потім були готові до нового сезону навесні.
Удобрення смородини після збирання врожаю має багато особливостей саме для даної культури. Кожен садівник повинен дотримуватись таких простих рекомендацій:
Слід зазначити, що навіть після збирання врожаю не варто залишати кущі смородини без поливу. Саме завдяки воді кущі зможуть зав'язати нові бруньки, які наступного сезону дадуть нові ягоди і нові паростки. Якщо погода стоїть посушливою, поливати потрібно дорослий кущ чорної смородини приблизно трьома відрами води раз на три тижні.
У сортів смородини червоного типу коренева система йде глибше в землю, а тому немає необхідності її поливати найчастіше один раз на місяць. Після поливу обов'язково потрібно розпушити землю та покрити шаром мульчі. Розпушування при цьому обов'язково, тому що комахою в такому пухкому грунті буде дуже складно влаштувати на зимівлю.
У мульчі часто встигають завестися різного роду комахи-шкідники, тому перед настанням морозів цей шар потрібно акуратно прибрати разом з паразитами і знищити. На зиму достатньо створити нову мульчу - товщу, щоб коріння у рослини не промерзло взимку. Коли погода стабілізується, можна додатково обв'язати кущі мотузкою і накрити мішковиною - так вони точно не зашкодять.
Топ 10 продажів 2023
Купують зараз
Підпишіться на нас
Знижка на перше замовлення!
Ви успішно підписалися!
Підпишіться на Email розсилку від нас і Ви будете в курсі всіх садових новин і отримаєте промокод на знижку на Ваше замовлення!
Ви успішно підписалися!